موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/86983 :کد

0

بسترسازی صهیونیستی- وهابی برای تجزیه ایران

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -بسترسازی صهیونیستی- وهابی برای تجزیه ایران

به راستی، عوامل بیگانه‌پرست، درباره اطلاق نژادپرستی و شوونیزم به میهن‌دوستی ایرانیان که این روزها نقل محافل خود روشنفکرپندار و جهان‌وطن شده است، ارجاع به چه شاخص‌هایی دارند.

 

 

به راستی، عوامل بیگانه‌پرست، درباره اطلاق نژادپرستی و شوونیزم به میهن‌دوستی ایرانیان که این روزها نقل محافل خود روشنفکرپندار و جهان‌وطن شده است، ارجاع به چه شاخص‌هایی دارند.

به گزارش تحلیل ایران، دسیسه‌های پنهان و آشکار علیه هویت ایرانی هر روز ابعاد مختلفی پیدا می کند. توطئه هایی که با توجه به موقعیت ژئوپلتیک و اهمیت راهبردی ایران در منطقه و جهان، ضربه زدن و از هم پاشیدن اتحاد ملی و تمامیت سرزمینی نظام جمهوری اسلامی را هدف گرفته  که لزوم‌ توجه به این توطئه در سخنان مدبرانه اخیر مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

 روز آدینه، 1 امرداد 1395، نشستی با عنوان مشکوک «نژادپرستی در فرهنگ ایرانی» برگزار شد که در آن صادق زیباکلام همچون غالب تریبون های آزادش، هرچه خواست علیه ایران و ایرانی تاخت و ایران دوستی  را با واژه سخیف " نژاد پرستی " مترادف دانست!!

زیباکلام در این نشست، دگربار تاکید کرد " ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم، ... چرا که برای مثال:

1) جایگاه مهمی ... در تاریخ برای ایران قائل هستیم " (!!! ) ... و

2) نگاه شاه به ایران و جهان‌... همیشه «سیاست مستقل ملی» بود..."

توجه به این سخنان پیش تر گفته شده زیبا کلام نیز حائز اهمیت است:

"ایرانی ها فاشیست هستند، از آیین‌های ایرانی متنفرم و آن‌ها را نه قبول دارم و نه علاقه‌ای به آن‌ها دارم."

در تصور نخست به نظر می رسد این سخنان از سوی بدترین دشمنان ایران، از جمله اسراییل، مزدوران کشورهای مرتجع عرب یا تجزیه طلبان شناسنامه دار زبانی- قومی بیان شده باشد، ولی با کمال تاسف این سخنان در پایتخت ایران اسلامی و از رسانه های همگانی و بدون کمترین واکنشی، در  سرزمینی بیان شده که با فرهنگ 1400 ساله اسلامی و  پیشینه تاریخ و فرهنگ کهن 8000 ساله ثبت شده خود، نقش غیر قابل چشم پوشی در توسعه فرهنگ بشریت ایفا نموده است.

با توجه به این که بر پایه اسناد آزادشده آرشیو ملی بریتانیا در سال 2006 میلادی، فاش شده که ص. ز. در هنگام بازداشتش در سال 1353 خورشیدی در دوره رژیم گذشته، در حمایت دولت ضد ایرانی و استعمار پیر بریتانیا بوده و شخص هارولد ویلسون، نخست‌وزیر بریتانیا، تلاش زیادی را برای آزادی او انجام داده بود، پرسش این است که آیا هر علقه و وابستگی عاطفی و نان و نمک خوردن با دولت استعمار پیر باید سبب شود کسی که در این جامعه رشد یافته و از بیت المال ایرانیان سرمایه اندوخته، به ملیت و هویت ایرانی این گونه آزادانه و بدون هیچ محدودیتی گستاخی روا دارد؟

38 سال است که منطقه خاورمیانه و به ویژه ایران اسلامی در اسارت طراحی و برنامه ریزی قدرت های سرمایه داری در آتش و خون و جنگ و نفرت می سوزد.

قدرت های غربی تلاش می کنند از گروه ها و جریان های سیاسیی حمایت کنند که اساسا دارای دیدگاه وابسته و ضد ملی یا جهان وطنی باشند و گسترش آیین انترناسیونالیسم در جهان صرفا به خاطر این است که هر جا گردشی و قدرتی  و حرکتی در زمینه قدرت ملت ها مشاهده کرده اند،سرکوب کنند.

به راستی، عوامل بیگانه پرست، درباره اطلاق نژادپرستی و شوونیزم  به میهن دوستی ایرانیان که این روزها نقل محافل خود روشنفکر پندار و جهان وطن شده است، ارجاع به چه شاخص‌هایی دارند.

 نژادپرستی یک پدیده و شوونیزم یا ناسیونالیسم افراطی پدیده‌ی دیگری است که اولی بر محورِ برتر پنداشتنِ مطلقِ نژادی مشخص است و دومی بر پایه محور قرار دادن دولت-ملتِ مدرنِ (ناسیون) بنیان نهاده شده است.

این دو پدیده با شاخص های جامعه‌شناختی معلوم و تعریف شده‌ای شناخته می‌شوند که برخی از آنها درباره‌ی نژادپرستی عبارت است از ریشخندِ خصوصیات ظاهری افرادی که نژادی متفاوت دارند، ابراز خشونت نسبت به ایشان، و ستودن ویژگی های ریختی و زیست‌شناسانه‌ی مربوط به نژادِ «خودی». شوونیزم هم معمولا با ستایش اغراق‌آمیز و متعصبانه از نمادهای ناسیونالیستی (به خصوص پرچم ملی، ‌سرود ملی و سیاستمدارانِ حاکم) مشخص می‌شود و بیشتر اوقات با میل به تهاجم به سرزمین های همسایه و ابراز خشونت نسبت به شهروندان ملل دیگر همراه است.

حال رجوع " خود روشنفکر پنداران  ایرانی نما "، به کدامیک از این مفاهیم است؟؟!! و کدامیک برای جامعه ایرانی قابل انطباق است؟؟؟!!!

به راستی ملت ایران که به گواه ریشه های غیر قابل انکار تاریخ مدون خود ‌و اعتراف دوست و دشمن به عنوان یکی از مهربان ترین، خونگرم ترین ، مهمان نواز ترین و غریب پرست ترین ملت های ایران شناخته شده اند ملتی نژاد پرست هستند؟

انکار نمی توان کرد که ویژگی مهم ایرانیان، پایبندی به آداب و رسوم و مذهب و زبان ملی خود است، اینهاست که هویت مذهبی، ملی ایرانیان را در طول هزاره ها از نابودی و اضمحلال دور ساخته، قابل انکار نیست که همبستگی ملی و زبان مشترک ملی فارسی به عنوان اصلی ترین عوامل استحکام یکپارچگی سرزمینی ما نقشی بنیادین ایفا نموده است.

دشمنان ما هم به خوبی می دانند که کشوری،  با آداب و رسوم و فرهنگ های رنگارنگ  محلی با رنگین

کمان زبان ها و لهجه های گوناگون و زیبا را فقط در صورتی می توانند از پای بیاندازند که ملات پیوند دهنده ملت یعنی میهن دوستی مبتنی بر اشتراکات مذهبی، فرهنگی و زبان مشترک ملی را تضعیف  و همزمان جداسازی و نفرت پراکنی محلی و قومی را دامن بزنند.

بی تردید، هیچ یک از 192 کشور دیگر عضو سازمان ملل نمی پذیرند که عشق و دلبستگی به تاریخ و فرهنگ و هویت و تمامیت ارضی هر کشور، نامش نژادپرستی است!!

ایران برای همه ایرانی تباران( نه ایرانی نمایان) مقدس است چرا که تک تک  ملت متحد ایران از همه اقوام و مذاهب  با هر گویش و زبانی در میراثی دیرپا و بزرگ شریک بوده اند و تمام فراز و فرود های تاریخی و تلخکامی ها و شادگامی های ملی را با هم تجربه کرده اند.

همه ما ایرانیان نه به خاطر نژاد خاصی، بلکه با جوهرِ ذاتیِ معنوی مقدسی که در ایرانی بودن نهفته با یکدیگر متحدیم.

ایرانیان بی تردید میهن دوست هستند، میهن دوستی متعهد و مذهبی سازنده، میهن دوستیی که با رهبری مقتدر در هشت سال جنگ تحمیلی توانست با اهدای خون صداها هزار جوان فداکار و ایثار گر از خود گذشته، در برابر دفاع از میهن، مقابل تجاوز بزرگترین و قدرتمند ترین کشور های دنیا سرفراز باشد.

فارس نوشت: پس به رغم تبلیغات و میل دشمنان تمامیت ارضی و هویت یکپارچه ملت یگانه ایران، پیوند  و عشق ملت با نظام ولایی و میهن دوستی ایرانی، نژاد پرستی، فاشیسم و شوونیزم نیست و تا ایران و ایرانی نهادان زنده اند، عشق به ایران نیز همچنان پابر جا خواهد بود.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :