موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/87068 :کد

0

پرداخت روزانه ۶۸ میلیارد ریال خسارت شخص ثالث

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -پرداخت روزانه ۶۸ میلیارد ریال خسارت شخص ثالث

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران گفت: در سه ماه نخست امسال و از محل بیمه نامه‌های شخص ثالث، به طور میانگین روزانه بیش از ۶۸ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال به زیان دیدگان حوادث رانندگی خسارت پرداخت کرده‌ایم

 

 مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران گفت: در سه ماه نخست امسال و از محل بیمه نامه‌های شخص ثالث، به طور میانگین روزانه بیش از 68 میلیارد و 249 میلیون ریال به زیان دیدگان حوادث رانندگی خسارت پرداخت کرده‌ایم.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، عباس فراشیانی با اشاره به اینکه هیچ شرکت بیمه داخلی قادر به پرداخت این میزان خسارت به بیمه گذاران خود نیست، اظهارداشت: در مجموع در سه ماهه اول سال جاری بیش از شش هزار و 347 میلیارد ریال به زیان دیدگان حوادث رانندگی خسارت پرداخت شده که درنوع خود یک رکورد به شمار می رود.


وی افزود: البته وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه، پرداخت خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان بوده و این امری طبیعی است اما باید یادآور شویم منابع مالی در اختیار شرکت‌های بیمه به خصوص بیمه ایران به عنوان تنها بیمه گذار دولتی در کشور، جزیی از دارایی‌های عمومی است و نباید این منابع که در اقتصاد کشور بسیار تاثیر‌گذار بوده را با بی‌احتیاطی و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، بی‌دلیل از دست بدهیم.


مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران دلیل اصلی آمار تصادفات بیمه گذاران این شرکت را رعایت نکردن حق تقدم عنوان کرد و افزود: متاسفانه بسیاری از رانندگان وسایط نقلیه عمومی و خصوصی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه کافی نداشته و به همین دلیل به خود و دیگران آسیب وارد می‌کنند.


وی افزود: همچنین رتبه‌های دوم و سوم آمار بالای تصادفات بیمه‌گذاران از سوی مقامات انتظامی عدم توجه به جلو و توانایی در کنترل وسایط نقلیه عنوان شده است که به طورحتم درصورت رعایت این موارد، از تعداد تصادفات رانندگی در کشور کاسته خواهد شد.


مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران در خصوص آمار تصادفات بیمه گذاران این شرکت در استان‌های کشور نیز گفت: استان تهران با ثبت 22 هزارو 158 فقره حادثه، رتبه نخست تصادفات رانندگی بیمه‌گذاران شرکت را  در کشور به خود اختصاص داده و استان‌های خراسان رضوی با هفت هزار و 581 فقره و آذربایجان شرقی با سه هزار و 987 فقره در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


به گفته وی همچنین کمترین آمار تصادفات رانندگی به استان چهارمحال و بختیاری با ثبت 232 فقره تصادف اختصاص دارد.


منبع : خبرگزاری فارس

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :