موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/8715 :کد

0

بورس های اروپایی خسارت های هفته را جبران کردند

  جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۶
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -بورس های اروپایی خسارت های هفته را جبران کردند

شاخص های سهام اروپا روز پنجشنبه تمام ریزش های هفته اخیر خود را به لطف انتظارات خوش بینانه درباره تاخیر در افزایش نرخ بهره آمریکا و همچنین روند صعودی رشد تولید ناخالص داخلی آن کشور در...

 شاخص های سهام اروپا روز پنجشنبه تمام ریزش های هفته اخیر خود را به لطف انتظارات خوش بینانه درباره تاخیر در افزایش نرخ بهره آمریکا و همچنین روند صعودی رشد تولید ناخالص داخلی آن کشور در سه ماهه دوم سال جاری جبران کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، شاخص یوروفرست 300 ویژه سهام شرکت های اروپایی روز پنجشنبه 3.57 درصد معادل یک هزار و 430.21 واحد افزایش یافت و این در حالی است که یمک روز پیش از آن (چهارشنبه) این شاخص ریزشی حدودا 2 درصدی را تجربه کرده بود.
شاخص یورواستاکس 50 ویژه شرکت های بزرگ مستقر در منطقه یورو نیز 3.47 درصد رشد داشت.
این شاخص های اروپایی در حالی ریزش خود را در هفته اخیر جبران می کنند که پیشتر ترس از ضعف اقتصادی چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان باعث آشفتگی در بازارهای مالی و ریزش شدید ارزش شاخص های بورس های بزرگ جهان شده بود. روز دوشنبه شاخص یوروفرست 5.4 درصد ریزش را تجربه کرده بود. با این وجود، یوروفرست همچنان تحت تاثیر نگرانی ها درباره اقتصاد چین حدود 10 درصد پایین تر از سطح خود در پایان ماه جولای گذشته است. این بیشترین سقوط ماهانه شاخص بزرگ اروپا از 4 سال پیش تا کنون بوده است.
روز چهارشنبه اما شاخص های سهام در وال استریت آمریکا بیشترین سود روزانه را در طول 4 سال گذشته به خود دید. این رویش ها بعد از ریزش بزرگ چند روز پیش از آن بعد از آن رخ داد که ویلیام دادلی رییس فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) گفت: احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر اکنون کمتر از چند هفته گذشته ضروری به نظر می رسد. 
اشاره دادلی به تاثیر مشکلات ناشی از ضعف اقتصادی چین بر سیاست پولی ایالات متحده آمریکا بود.

                               

اروپا     بورس     اقتصاد     چین        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :