موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بنزین

a/87197 :کد

0

وجود کارت سوخت در کشور الزامی است

  ﺳﻪشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -وجود کارت سوخت در کشور الزامی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است؛ دولت باید با سرمایه‌گذاری و صرف زمان، بنزین باکیفیت در داخل کشور تولید کند.


سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است؛ دولت باید با سرمایه‌گذاری و صرف زمان، بنزین باکیفیت در داخل کشور تولید کند.

 

به گزارش تحلیل ایران،سید "کاظم دلخوش" سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه هزینه سوخت در کشورمان به دلیل واردات بسیار بالاست، گفت: فناوری تولید بنزین به طور گسترده در داخل وجود ندارد و دولت باید در این زمینه سرمایه‌گذاری و وقت بیشتری را صرف کند.

وی تصریح کرد: در دولت قبل مدتی بنزین در کشور تولید شد اما با وجود بحث بنزین‌های یورو 4 و یورو 5 این تولید افت کرد که باید بار دیگر این موضوع را مورد توجه قرار داد.نماینده صومعه‌سرا با اشاره به اینکه سالانه حدود یک میلیون خودرو به ناوگان حمل و نقل داخلی افزوده می‌شود، اظهار داشت: وجود کارت سوخت می‌تواند کنترل کننده بوده و از انجام قاچاق جلوگیری کند.

دلخوش بیان داشت: افزایش بی‌رویه سوخت در کشور موجب افزایش واردات بنزین می‌شود که با وجود تولید داخلی و کارت سوخت می‌توان مصرف آن را ساماندهی کرد.وی همچنین با تاکید بر تک نرخی بودن بنزین در کشور ادامه داد: در شرایط فعلی دولت نمی‌تواند قیمت سوخت را افزایش دهد زیرا این افزایش موجب بالا رفتن قیمت دیگر محصولات و هزینه‌های مردم می‌شود. دولت می‌تواند سوخت را در داخل با یک قیمت واحد در کنار وجود کارت سوخت توزیع کند و برای آن حد مصرفی قرار دهد.                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :