موضوعات ‌مرتبط: سیاسی علوم و فناوری

a/8728 :کد

0

نخستین کمیته عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه تشکیل شد

  جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -نخستین کمیته عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه تشکیل شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سومین روز حضور خود در روسیه به همراه معاون نخست وزیر این کشور در نخستین کمیته عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه درباره تبادل فناوری و ارتباط فناوران دو کشور...

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سومین روز حضور خود در روسیه به همراه معاون نخست وزیر این کشور در نخستین کمیته عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه درباره تبادل فناوری و ارتباط فناوران دو کشور گفت وگو کردند.

به گزارش تحلیل ایران، در سومین روز حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در روسیه، ستاری معاون علمی رئیس جمهور به همراه دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه، در نخستین کمیته عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه حضور یافتند و درباره تبادل فناوری و ارتباط فناوران دو کشور گفت‌وگو کردند.

براساس این گزارش، در این نشست مباحث مختلفی از جمله همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف نانو، بایو، علوم شناختی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوا و فضا مطرح شد و طرفین بر پیگیری برنامه‌های پیش بینی شده، تاکید کردند.

فراهم سازی بستر تعاملات علمی و فناوری نیز در این کمیته، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشنهاد تشکیل کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، در نخستین سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اسلامی ایران به روسیه در آبان ماه سال گذشته، مطرح شده بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اسلامی ایران در جریان دومین سفر خود به روسیه، با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار و گفت و گو کرده است. وی همچنین علاوه بر حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 در مسکو و بازدید از بخش های مختلف آن که با همراهی رییس جمهوری فدراسیون روسیه انجام شد، با دنیس مانتوروف وزیر صنایع روسیه نیز دیدار و گفت وگو کرده است.

براساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در راس هیئت عالیرتبه از مسئولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان کشور 2 شهریورماه به مسکو پایتخت روسیه سفر کرد تا در دیدار با مقامات بلندپایه علمی این کشور، علاوه بر هماهنگی‌های بیشتر برای گسترش همکاری های علمی و فناوری، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

ستاری در این سفر همچنین با آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری و کاماروف رییس آژانس فضایی روسیه نیز دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری‌های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

 

تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :