موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/87312 :کد

0

بومی‌سازی مواد اولیه پره‌های توربین بادی در کشور

  ﺳﻪشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -بومی‌سازی مواد اولیه پره‌های توربین بادی در کشور

محققان ایرانی موفق به ساخت و تولید مواد اولیه مورد نیاز پره‌های توربین بادی شدند تا مشکل نیازکشور به واردات این مواد رفع شود.

محققان ایرانی موفق به ساخت و تولید مواد اولیه مورد نیاز پره‌های توربین بادی شدند تا مشکل نیازکشور به واردات این مواد رفع شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، ایرج امیری، مجری پروژه «طراحی و ساخت مواد اولیه مورد نیاز پره‌های تورربین‌های بادی» درباره این پروژه اظهار کرد: از چهار سال گذشته تحقیقات و مطالعات ما برای ساخت مواد پره توربین بادی در داخل کشور آغاز شد که با این اقدام نیاز کشور به واردات این مواد رفع شد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر ما موفق به ساخت این مواد با فناوری بومی شدیم و فعالیت‌‎ها برای ساخت صنعتی این مواد ادامه دارد. شرکت صبا نیرو (تولیدکننده توربین‌های بادی) که پیش از این این مواد را وارد می‌کرد، به عنوان نخستین مشتری ما برای تهیه این مواد هستند.

 

امیری تصریح کرد: بحث تجاری سازی را دنبال کرده و بعد از عقد قرارداد با شرکت صبا نیرو  به فکر صادرات به خارج کشور نیز هستیم.

 

وی همچنین حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریرا در پیشبرد اهداف این پروژه مهم دانست.

 

 منبع : ایسنا 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :