موضوعات ‌مرتبط: ورزشی وزنه برداری

a/87393 :کد

0

علی هاشمی: خودم را روی سکوی المپیک می‌بینم

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -علی هاشمی: خودم را روی سکوی المپیک می‌بینم

وزنه‌بردار ۹۴ کیلوگرم ایران گفت: نظر فدراسیون این بود که شانس من برای کسب مدال بیشتر از بهادر مولایی است بنابراین او را خط زدند. من نیز یا تکرار رکوردهای تمرینی‌ام می‌توانم مدال بگیرم.

وزنه‌بردار 94 کیلوگرم ایران گفت: نظر فدراسیون این بود که شانس من برای کسب مدال بیشتر از بهادر مولایی است بنابراین او را خط زدند. من نیز یا تکرار رکوردهای تمرینی‌ام می‌توانم مدال بگیرم.

 

به گزارش تحلیل ایران علی هاشمی  درباره این که توانست فرصت حضور در  المپیک را به دست آورد، بیان‌ کرد: آرزوی هر ورزشکاری است که به  المپیک برود و مدال بگیرد، من چندین سال است که تمرین می‌کنم و در این شش ماه اخیر نیز واقعا از جان مایه گذاشته‌ام، امیدوارم در  المپیک نتیجه‌ خوبی بگیرم و دل مردم را شاد کنم.


او در پاسخ به این پرسش که با چه دیدگاهی به المپیک می‌رود و به کسب مدال هم امیدوار است یا خیر؟ تصریح کرد: به نظرم هر کسی که به مدال فکر نکند بهتر است به  المپیک نرود. البته نه تنها من،‌ بلکه تمام ملی‌پوشان برای مدال می‌جنگند و کل تیم تلاش می‌کند که دست خالی بر نگردد. شانس من نیز در  المپیک حدود 70 درصد است اگر رکوردهای تمرینی‌ام را در المپیک تکرار کنم می‌توانم مدال بگیرم.


وزنه‌بردار 94 کیلوگرم ایران درباره این که خیلی ها حق بهادر مولایی می دانستند به  المپیک ریو برود، تصریح کرد: نمی‌گویم بهادر حق نداشت، او ورزشکار بزرگی است و مدال‌های زیادی گرفته است، اما تصمیم فدراسیون و شورای عالی فنی این بود که رکوردهای هر کسی در رنکینگ بالاتر باشد اعزام شود. در رنکینگ شانس من برای کسب مدال بالاتر از بهادر بود و به همین دلیل او را خط زدند.


هاشمی در پاسخ به این پرسش که در صورت نگرفتن نتیجه‌ ممکن است انتفاد شود که اگر مولایی به المپیک رفته بود احتمال داشت مدال بگیرد بنابراین چقدر بر روی او فشار است، تصریح کرد: نظر فدراسیون این بود که شانس من برای گرفتن مدال بیشتر است من نیز تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین عملکرد را در  المپیک داشته باشم. نظر مردم برای من قابل احترام است، اما آنها اندازه فدراسیون در مورد شرایط ورزشکار و رقابت‌ها اطلاعات ندارند. آن طور که همه می‌گویند بهترین تصمیم گرفته شد من نیز آرزوی سلامتی برای بهادر دارم و امیدوارم در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی باز هم افتخار کسب کند.


وزنه‌بردار 94 کیلوگرم ایران با اشاره به این که از الان به روز مسابقه‌اش در المپیک ریو فکر می‌کند، گفت: من به این فکر کرده‌ام که چقدر وزنه می‌زنم خود را روی سکو می‌بینم، اما به این که روی کدام سکو قرار می‌گیرم هنوز فکر نکرده‌ام، با این حال قرار گرفتن روی هر کدام از سکوها شادی خاصی دارد.


ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در مورد رقابتش با سهراب مرادی نیز تاکید کرد : سهراب مرادی تجربه اش از من بیشتر است به نظرم او بد شانس بود، در غیر این صورت باید تا الان چند مدال  المپیک داشته باشد. رکوردهای تمرینی او از من بهتر است و امیدوارم خوش رنگ‌ترین مدال را بگیرد.


هاشمی در پاسخ به این پرسش که  چقدر توانسته بر استرس  المپیک غلبه کند، توضیح داد: به نظرم شرایط تمرین مسابقات آسیایی، جهانی و  المپیک مانند هم است و فرقی ندارند. به‌ هر حال وزنه‌ای است که باید زده شود. البته استرس وجود دارد اما اگر وزنه‌ زده شود دیگر استرسی نخواهد بود.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :