موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87576 :کد

0

اعتراض رئیس سابق اتحادیه فوتبال آلمان به محرومیتش ازسوی فیفا

  چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۴
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -اعتراض رئیس سابق اتحادیه فوتبال آلمان به محرومیتش ازسوی فیفا

رئیس پیشین اتحادیه فوتبال آلمان به محرومیتش از سوی کمیته اخلاق فیفا به دلیل تخلف در فرآیند کسب امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ اعتراض کرد.

رئیس پیشین اتحادیه فوتبال آلمان به محرومیتش از سوی کمیته اخلاق فیفا به دلیل تخلف در فرآیند کسب امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ اعتراض کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ولفگانگ نیرزباخ که به دلیل گزارش نکردن تخلف‌های صورت گرفته از سوی تیم ارائه کننده پیشنهاد میزبانی آلمان در جام جهانی 2006 از سوی کمیته اخلاق فیفا به یک سال محرومیت از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محکوم شده، نسبت به این حکم به کمیته استیناف فیفا اعتراض کرد.

 

نیرزباخ 65 ساله با توصیف حکم انضباطی در نظر گرفته شده به عنوان مجازاتی ناعادلانه و نامتناسب با تخلفش، اعلام کرد که وکلای حقوقی‌اش را مأمور کرده تا نسبت به محرومیت او اعتراض کنند.

 

وی به نشریه بیلد گفت: پس از مشورت با وکلایم، نسبت به این حکم اعتراض خواهم کرد. باز هم تکرار می‌کنم که حکم در نظر گرفته شده برایم سنگین است و به همین دلیل خودم را ملزم به اعتراض نسبت به آن می‌دانم.

 

نیرزباخ که در ماه نوامبر سال 2015 از سمت ریاست اتحادیه فوتبال آلمان استعفا کرد، یکی از متهمان فساد صورت گرفته در امتیاز میزبان ژرمن‌ها در جام جهانی 2006 است که به همین دلیل خانه‌اش مورد بازرسی مقامات قضایی آلمان قرار گرفت. تئو سوانسیگر، جانشین نیرزباخ در اتحادیه فوتبال آلمان و همچنین هورت اشمیت دبیرکل پیشین این اتحادیه دیگر متهمان این پرونده هستند.

 

او دلیل استعفا از سمتش را اقدامی در تلاش برای حفاظت از اتحادیه فوتبال آلمان دانسته و بر بی‌گناهی خود تأکید کرده است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :