موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87656 :کد

0

اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار دارد

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار دارد

ایهود باراک در گفت و گو با شبکه سی ان ان گفت ایران و یا داعش تهدید عینی برای اسرائیل نیستند بلکه استقرار نیافتن صلح است که تهدیدی عینی برای تل آویو به شمار می آید.

 

 

 

ایهود باراک در گفت و گو با شبکه سی ان ان گفت ایران و یا داعش تهدید عینی برای اسرائیل نیستند بلکه استقرار نیافتن صلح است که تهدیدی عینی برای تل آویو به شمار می آید.
به گزارش تحلیل ایران، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در انتقاد شدید از کابینه امنیتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و خودداری وی از تلاش برای برقراری صلح با تشکیلات خودگران فلسطین تاکید کرد ایران و یا داعش تهدید عینی برای اسرائیل نیستند بلکه استقرار نیافتن صلح است که تهدیدی عینی برای تل آویو به شمار می آید. 


ایهود باراک در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان درباره آینده فرآیند به اصطلاح صلح در خاورمیانه (غرب آسیا) و اینکه از رئیس جمهور آتی آمریکا چه انتظاری دارد گفت «رئیس جمهور آتی آمریکا باید در گام نخست موضوع پشتیبانی مالی ده ساله از اسرائیل را در صورتیکه در دولت اوباما تعیین تکلیف نشود به سرعت در دستور کار قرار داده و تعیین تکلیف کند و موضوعی که باید در مرحله بعد درباره آن بحث و تبادل نظر شود موضوع ایران است که باید پشت درهای بسته صورت گیرد. باید درباره مسائلی بحث شود که به تحمیل دوباره تحریم ها ضد ایران مربوط می شود. باید بار دیگر گزینه نظامی را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم. امیدوارم چنین اتفاق هایی روی ندهند اما باید آماده باشیم. رئیس جمهور آتی آمریکا و نخست وزیر اسرائیل باید پشت درهای بسته بنشیند و درباره ی آینده ی پیش رو بحث و تبادل نظر کنند و نیز درباره گام های آتی در برابر فلسطینی ها باید گفتگو کنیم.» 


صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان نوشت: باراک جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" را بخشی از مشکل در اراضی اشغالی خواند و گفت تشکیلات خودگردان فلسطین بخشی از راه حل دو کشور است و ما نمی توانیم کشوری را به فلسطینی ها تحمیل کنیم که از مدیترانه تا رود اردن امتداد داشته باشد و میلیون ها فلسطینی را در آن جای بدهیم. 


وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد عوامل راست گرای افراطی در دستگاه حاکمیتی نفوذ کرده و آن را به نفع خود مصادره کرده اند. این عوامل افراطی، حزب لیکود را در اختیار گرفتند و با استفاده از آن در دستگاه های مختلف ریشه دوانیدند و بدین ترتیب اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. 


باراک ضمن ابراز نگرانی شدید از اوضاع حاکم بر رژیم صهیونیستی افزود «هنگامی که نتانیاهو و امثال او تلاش می کنند هیتلرهای تازه ای را برای خود متصور شوند از ارزش هولوکاست کاسته می شود و آنها مبالغه می کنند.»


باراک جدی ترین تهدید پیش روی رژیم صهیونیستی را ناتوانی رژیم در پایان دادن به دعواها بر سر راه حل دو کشور خواند و افزود پیگیری راه حل یک کشور افتادن در سراشیبی سقوط است. 


وی مدعی شد در شرایطی که داعش دارد کشورهای اروپایی و حتی آمریکا را تهدید می کند این گروه تروریستی با دارا بودن پنجاه هزار نیرو و تجهیزات پیشرفته نظامی، برای اسرائیل تهدید به شمار نمی آید. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :