موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سیاست خارجی

a/8766 :کد

0

مذاکرات "سازنده" ایران با روسیه برای توسعه همکاری‌های بانکی

  جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۳۷۰   
 تحلیل ایران -مذاکرات "سازنده" ایران با روسیه برای توسعه همکاری‌های بانکی

ستاری با اشاره به مذاکرات خود با مقامات روسی برای همکاری‌های بانکی و گشودن خطوط اعتباری در روسیه گفت: تهران امیدوار است خطوط اعتباری‌ای در روسیه به‌منظور توسعه روابط تجاری بین دو کشور گشوده شود.

معاون رئیس‌جمهوری ایران با اشاره به مذاکرات خود با مقامات روسی برای همکاری‌های بانکی و گشودن خطوط اعتباری در روسیه گفت: تهران امیدوار است خطوط اعتباری‌ای در روسیه به‌منظور توسعه روابط تجاری نزدیک‌تر بین دو کشور گشوده شود.
به گزارش تحلیل ایران، سورنا ستاری معاون رئیس جمهوری ایران به روزنامه روسی کومرسانت دیلی گفت، تهران امیدوار است خطوط اعتباری‌ای در روسیه به‌منظور توسعه روابط تجاری نزدیک‌تر بین دو کشور گشوده شود.
ستاری در این مصاحبه گفت: مسئله اصلی در توسعه تجارت بین دو کشور ایجاد تعامل بین نظام بانکی دو کشور و گشودن خطوط اعتباری است. این امر مبنای لازم برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور را فراهم می‌کند.
وی افزود: «ما در خصوص این موضوع به‌صورت مفصل با (دنیس مانتوروف) وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت‌وگو کردیم، مذاکرات بسیار سازنده بود. ما امیدواریم که این گفت‌وگوها نتیجه‌ای مثبت در این زمینه به‌دنبال داشته باشد».
توافق هسته‌ای ماه جولای بین تهران و گروه 1+5، ایران را از محدودیت‌های اقتصادی رها می‌سازد و در مقابل این کشور تضمین‌هایی مبنی بر عدم حرکت به‌سمت ساخت سلاح هسته‌ای ارائه خواهد داد.
هفته گذشته، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت، لغو تحریم‌ها علیه ایران موجب از بین رفتن تمام موانع تجارت و همکاری‌های اقتصادی بین ایران و روسیه خواهد شد.
در سال 2014، حجم صادرات کالاهای ایرانی به روسیه به 355 میلیون دلار رسید، در حالی که ارزش کل مبادلات تجاری بین دو کشور حدود 1.7 میلیارد دلار بود.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :