موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/87702 :کد

0

افزایش فروش گوشی‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -افزایش فروش گوشی‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶

با پایان یافتن سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی، مرکز تحقیقاتی و تحلیلی Canalys، در گزارشی به عملکرد کمپانی های تولید کننده اسمارت فون ها در بازار اشاره و عنوان کرد که در مجموع حدود ۳۳۰ میلیون دستگاه اسمار

با پایان یافتن سه ماهه دوم سال 2016 میلادی، مرکز تحقیقاتی و تحلیلی Canalys، در گزارشی به عملکرد کمپانی های تولید کننده اسمارت فون ها در بازار اشاره و عنوان کرد که در مجموع حدود 330 میلیون دستگاه اسمارت فون در این بازه زمانی به فروش رفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، اگر چه این میزان و با توجه به تعدد کمپانی های فعال در بازار نمی تواند چندان قابل توجه باشد، اما نکته مثبت آن اینجاست که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته و همچنین سه ماهه نخست سال میلادی جاری، رشدی هر چند ناچیز را تجربه کرده است.

و اما در خصوص سهم هر کدام از شرکت ها از این فروش 330 میلیون دستگاه گوشی باید گفت که همانند گذشته، کمپانی سامسونگ توانست با فروش 80 میلیون اسمارت فون، همچنان به فرمانروایی خود بر این بازار ادامه دهد و رقم فروش خود را در مقایسه با سه ماهه نخست امسال افزایش دهد.

اما به گفته این شرکت تحقیقاتی، تفاوت چندانی میان عملکرد این شرکت در مقایسه با سه ماهه اول سال جاری مشاهده نمی شود چرا که بخش عمده ای از این افزایش فروش و به تبع درآمد، به دلیل افزایش قیمت متوسط گوشی های این کمپانیست که دو پرچمدار این شرکت یعنی گوشی های گلکسی اس 7و اس 7 اج، بیشترین نقش را در این بین ایفا کردند.

همچنین، به گفته تیم کالینگ، از تحلیلگران مرکز نام برده، ورود سامسونگ به بخش فناوری واقعیت مجازی و عرضه محصولاتی در این زمینه، نقشی تاثیر گذار را در افزایش فروش اسمارت فون های این کمپانی داشته است، در غیر این صورت به سرنوشتی دچار می شد که هم اکنون نزدیک ترین کمپانی رقیب یعنی اپل در آن دست و پا می زند.

جایگاه دوم، نیز به اهالی کوپرتینو رسید و علی رغم کاهش فروش دوباره، این شرکت توانست در این بازه زمانی حدود 40 میلیون آیفون را به فروش برساند. به گفته تحلیلگران، گوشی جدید این شرکت یعنی آیفون SE نیز نتوانست تغییر چندانی در بالابردن این میزان ایجاد کند. همچنین، آن ها قیمت بالای گوشی های آیفون را یکی از دلایل این امر عنوان کرده اند.

و بالاخره، کمپانی هواوی نیز توانست با ثبت فروش 31 میلیون دستگاه گوشی هوشمند، جایگاه سوم این رده بندی را از آن خود کند. با تفکیک این رقم می توان به افزایش فروش قابل توجه اسمارت فون های این شرکت در کشور چین پی برد. گفتنی است هواوی چندی پیش، فروش 140 میلیون گوشی هوشمند در سال را برای خود پیش بینی کرده بود که به گفته کارشناسان، دستیابی به این میزان فروش مستلزم شکستن رکوردهای فروش بیشتر در این زمینه است.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :