موضوعات ‌مرتبط: فناوری سخت افزار

a/87707 :کد

0

هشدار به دارندگان کیبوردهای وایرلس

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -هشدار به دارندگان کیبوردهای وایرلس

محققان اخیراً موفق به کشف روش جدیدی شدند که به هکرها این امکان را می دهد تا تمامی فعالیت ها و دکمه های فشرده شده بر روی کیبوردهای وایرلس را ثبت و ضبط کنند.

محققان اخیراً موفق به کشف روش جدیدی شدند که به هکرها این امکان را می دهد تا تمامی فعالیت ها و دکمه های فشرده شده بر روی کیبوردهای وایرلس را ثبت و ضبط کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران،   هکرها با استفاده از این تکنیک که Keysniffer نامگذاری شده است، می توانند با تشخیص دکمه های فشرده شده بر روی کیبوردهای وایرلس، به اطلاعاتی از قبیل پسوردهای ایمیل، شبکه های اجتماعی و سایر اطلاعات محرمانه دسترسی داشته باشند.

 

گفته می شود که محصولات برندهای بزرگی همچون اچ پی و جنرال الکتریک در برابر این شیوه، آسیب پذیر هستند و همین امر موجب نگرانی بسیاری از کاربران شده است. جالب اینجاست که این حمله از سوی هکرها با هیچ علامت و نشانه ای همراه نیست و به گفته این محققان، هکرها می توانند از فاصله تقریباً 76 متری، اقدام به هک کیبورد فرد قربانی کنند.

 

بر این اساس، با فشار دادن هر دکمه، اطلاعات به کامپیوتر هکر که به کیبورد وایرلس کاربر متصل است، بدون هیچگونه رمزگذاری ارسال می شود و در واقع، یک کپی از تمامی فعالیت ها بر روی صفحه کلید برای هکر فرستاده می شود.

 

محققان این شیوه نفوذ را بر روی محصولات 12 کمپانی تولید کننده کیبوردهای وایرلس مورد تست و بررسی قرار دادند، و علاوه بر دو شرکت نام برده، کیبوردهای وایرلس کمپانی های دیگری همچون Anker، EagleTec، Kensington، Radio Shack و Toshiba نیز در برابر این شیوه آسیب پذیر هستند. نام و مشخصات این کیبوردها را می توانید در این لیست مشاهده کنید.

 

ناگفته نماند که در این لیست تنها کیبوردهایی را مشاهده می کنید که توسط محققان مورد تست قرار گرفتند و قطعاً شامل تمامی محصولاتی که از این ضعف امنیتی برخوردارند، نمی شود.

 

منبع:تابناک

                               

سخت افزار     پسورد     هکر     امنیت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :