موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/87732 :کد

0

سامسونگ جزییات فناوری Turbo Speed را به نمایش می گذارد

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -سامسونگ جزییات فناوری Turbo Speed را به نمایش می گذارد

چند روز پیش و مدت کوتاهی پس ازمعرفی گلکسی J۲ در هندوستان، کمپانی سامسونگ نسخه جدیدی از این محصول را ارایه داد که گلکسی J۲ Pro نامیده شد و اخبار مرتبط با آن را در تحلیل ایران خواندید. در میان ویژگی ها

چند روز پیش و مدت کوتاهی پس ازمعرفی گلکسی J2 در هندوستان، کمپانی سامسونگ نسخه جدیدی از این محصول را ارایه داد که گلکسی J2 Pro نامیده شد و اخبار مرتبط با آن را در  تحلیل ایران خواندید. در میان ویژگی های متعددی که این محصول برای عرضه داشت، افزایش میزان رم از 1.5 به 2 گیگابایت را می توان نام برد. بعلاوه، گلکسی J2 Pro سامسونگ از موتور مدیریت رم موسوم به Turbo Speed Technology یا TST برخوردار است. کمپانی سامسونگ در هنگام رونمایی از این محصول اشاره ای به TST نکرد، اما حالا در ویدیویی که این کمپانی بر روی یوتیوب قرار داده به جزییات این فناوری اشاره کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به گفته سامسونگ، TST قادر است اپلیکیشن ها را با سرعتی 40% بیشتر از اسمارت فون هایی که از میزان رم دو برابر گلکسی J2 Pro برخوردارند باز کند. بطور خلاصه، مهندسان سامسونگ با تلفیق "اپلیکیشن های کوچک تر + مدیریت فعال اپلیکیشن + کنترل هوشمندحافظه " به این فناوری دست یافته اند. سامسونگ نخست به بازبینی اپلیکیشن های اصلی خود شامل اپلیکیشن دوربین، گالری، مخاطبین، پیام ها و مانند آن پرداخت و با باز مهندسی این برنامه ها آنها را کم حجم تر ساخت تا فضای کمتری از حافظه را اشغال کنند. بعلاوه، در این روند اپلیکیشن ها مجدداً ترتیب بندی شدند تا در یک صفحه قرار گیرند، که این کار خود فضای اشغال شده رم را کاهش داد. سپس سیستم جدید مدیریت فعال اپلیکیشن ها برای مدیریت اپلیکیشن های غیر فعال و بهبود مولتی تسکینگ افزوده شد. این سیستم بطور فعالانه و هوشمندانه ای اپلیکیشن های غیر فعال را یافته، متوقف کرده و به طور کامل از روی سیستم حذف می کند تا فضای حافظه بیشتری را آزاد کند.

در عین حال که کاسته شدن از حجم اپلیکیشن ها و مدیریت فعال آنها فضای بیشتری از رم را آزاد می کند، مدیریت این فضای آزاد خود مقوله دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل، سامسونگ "کنترل هوشمند حافظه" را معرفی کرده است که به مرتب سازی و ساماندهی فضای آزاد رم کمک می کند تا در صورت لزوم فضای بیشتری از رم در دسترس و قابل استفاده باشد. در مجموع، هدف سامسونگ با معرفی فناوری Turbo Speed بهبود عملکرد و مولتی تسکینگ بدون نیاز به سخت افزار قدرتمندتر است.

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :