موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/87738 :کد

0

کره شمالی سئول رابه پخش کردن تعداد "مار" در مرزهایش متهم کرد

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۶
تعداد بازدید : ۸۴۲   
 تحلیل ایران -کره شمالی سئول رابه پخش کردن تعداد "مار" در مرزهایش متهم کرد

مقامات کره شمالی با ثبت تصاویر تعداد بسیار غیرمعمولی از مارها که از رودخانه «یالو» بیرون می‌آمدند کره جنوبی را به یک توطئه حیله‌گرانه برای بی‌ثباتی همسایه شمالی‌شان با آزاد کردن تعداد انبوهی مار متهم

مقامات کره شمالی با ثبت تصاویر تعداد بسیار غیرمعمولی از مارها که از رودخانه «یالو» بیرون می‌آمدند کره جنوبی را به یک توطئه حیله‌گرانه برای بی‌ثباتی همسایه شمالی‌شان با آزاد کردن تعداد انبوهی مار متهم کردند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به واحدهای گشت‌زنی دستور داده شده تا این مارها را که در کرانه‌های شمالی رودخانه «یالو» در مرز چین می‌خزند، بگیرند.


پیونگ یانگ سرویس اطلاعات کره جنوبی را به توطئه‌چینی حلیه‌گرانه برای به چالش کشیدن یکپارچگی و وحدت کره شمالی متهم کرده است.


اگرچه اتهامات پیونگ یانگ با توجه به مکان جغرافیایی رودخانه «یالو» مشکوک و سوال‌برانگیز است اما وزارت امنیت کره شمالی و دیگر ادارات دولتی از ساکنین این منطقه خواسته‌اند تا هر لحظه نسبت به خطر این مارها هوشیار باشند و تاکید کرده‌اند که نیش این مارها کشنده است.


برخی معتقدند که متهم کردن کره جنوبی به چنین توطئه‌چینی ممکن است با هدف مسلح کردن روانی مردم در جریان مبارزه 200 روزه‌ای صورت گرفته باشد که نمونه‌ای از کمپین‌های سریع کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای تقویت اقتصاد است.


در همین حال شایعات مبنی بر اینکه یک نیش مار می‌تواند کشنده باشد سبب شده تا قاچاقچیان که بیشتر وقت خود را در داخل یا اطراف رودخانه «یالو» می‌گذرانند به خرید شلوارهای پلاستیکی کیفیت بالا  بگذرانند. بر اساس گزارشات افزایش تقاضاها برای خرید این شلوار باعث شده تا قیمت آن به 60 هزار وون برسد.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :