موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87739 :کد

0

دستور پوتین برای خروج امن مردم از حلب

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -دستور پوتین برای خروج امن مردم از حلب

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به نیروهای این کشور در سوریه دستور داد ساکنان مناطق درگیری و نزدیک به آن را در استان حلب تخلیه و به مکان های امن انتقال دهند که پیش بینی احتمال وقوع عملیات آزادسازی ای

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به نیروهای این کشور در سوریه دستور داد ساکنان مناطق درگیری و نزدیک به آن را در استان حلب تخلیه و به مکان های امن انتقال دهند که پیش بینی احتمال وقوع عملیات آزادسازی این شهر را تقویت کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) این موضوع را اعلام کرد که بر اساس آن سوری ها از سه گذرگاه امن ایجاد شده در مناطق خارج از سلطه تروریست های داعش و جبهه النصره با همراهی و همکاری نیروهای روسی، مقام های محلی و ارتش سوریه به مناطق امن منتقل می شوند.


ایتارتاس نیز اعلام کرده که یک گذرگاه ویژه برای خروج اعضای گروه های مسلح که حاضر به تحویل سلاح خود باشند در نظر گرفته شده است.


در این گذرگاه های مراکز ارئه خدمات درمانی و کمک های غذایی برای افراد در حال خروج از مناطق مختلف حلب تدارک دیده شده است.


شویگو همچنین اعلام کرد: مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه دستور یافته است که با مشارکت دولت این کشور برای کمک رسانی در خارج کردن سوری ها اقدام کند.


شویگو همچنین اظهار کرد: امیدواریم نیروهای آمریکایی محل مناطق استقرار گروه های مسلح مورد حمایت خود را اعلام کنند.


براساس گزارش های اعلام شده، با عملیات ارتش سوریه و پشتیبانی نیروی هوای فضای روسیه، تروریست های داعشی و جبهه النصره محاصره شده در منطقه حلب از امکان هر گونه ارتباط با دیگر واحدهای تروریستی محروم شده اند و انتظار می رود عملیات بزرگ برای آزادی دومین شهر بزرگ سوریه به زودی آغاز شود.


گروه گروه کشورهای غربی-عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :