موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87814 :کد

0

پیشنهاد واشنگتن برای توقف عملیات در سوریه نیرنگ سیاسی است

  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -پیشنهاد واشنگتن برای توقف عملیات در سوریه نیرنگ سیاسی است

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که پیشنهاد واشنگتن برای توقف عملیات در سوریه نیرنگ سیاسی بوده و با این هدف است که تروریست‌ها توان خود را بازیابی کنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که پیشنهاد واشنگتن برای توقف عملیات در سوریه نیرنگ سیاسی بوده و با این هدف است که تروریست‌ها توان خود را بازیابی کنند. 

 

به گزارش تحلیل ایران، معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که پیشنهاد واشنگتن برای توقف عملیات در سوریه بدون آنکه مخالفان میانه‌رو را مشخص کند، یک نیرنگ سیاسی است.


وی تاکید کرد که آمریکا هیچگونه تفاوتی میان تروریست‌ها و مخالفان میانه‌رو قائل نیست و این موضع آمریکا سبب می‌شود تا تروریست‌ها توان خود را بازیابی کنند.


روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که تمامی راه های  امداد رسانی به تروریست ها در حومه شرقی حلب به صورت کامل قطع شده است.


فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای طرح بازگرداندن امنیت و ثبات به حلب واحدهایی از نیروهای مسلح ماموریت خود را در شمال حلب با موفقیت به انجام رساند و تمامی راه های امداد رسانی و معابر تروریست‌ها برای ورود سلاح و نیرو به مناطق شرقی حلب را به صورت کامل قطع کرد.


از سوی دیگر روسیه اعلام کرد به دستور رئیس جمهور این کشور و با همراهی دولت سوریه "عملیات بشردوستانه‌ گسترده‌ای" را در شهر جنگ‌زده حلب آغاز می‌کند.


سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفته است که در این عملیات سه کریدور انسانی برای کمک به خروج "غیرنظامیانی که گرفتار تروریست‌ها شده‌اند" باز می‌شود.


به گفته شویگو یک مسیر امن هم برای خروج جنگجویانی از حلب باز خواهد شد که می‌خواهند سلاحشان را زمین بگذارند و تسلیم شوند.


منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :