موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد کلان

a/87881 :کد

0

کاهش شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن همزمان با سقوط قیمت نفت خام

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -کاهش شاخص بورس فوتسی ۱۰۰ لندن همزمان با سقوط قیمت نفت خام

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن و نرخ برابری پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا و یورو در پایان معاملات روز پنجشنبه، همزمان با سقوط قیمت نفت خام برنت دریای شمال، کاهش یافتند.

شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن و نرخ برابری پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا و یورو در پایان معاملات روز پنجشنبه، همزمان با سقوط قیمت نفت خام برنت دریای شمال، کاهش یافتند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز پنجشنبه با کاهش 0.44 درصدی مواجه شد.


شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 29 واحد کاهش، به 6 هزار 721 واحد رسید.


به گفته تحلیل گران کاهش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن عمدتا ناشی از سقوط ارزش سهام های بانک لویدز و غول نفتی رویال داچ شل بوده است.


شاخص سهام بورس فوتسی 250 لندن نیز با کاهش 0.08 درصدی مواجه بود و با 13 واحد کاهش به 17 هزار و 252 واحد رسید.


در همین حال شاخص سایر بورس های اروپایی چون 'دکس' آلمان، 'ایبکس 'اسپانیا و سهام ' کک 40' فرانسه روند کاهشی داشتند.


در پایان معاملات روز پنجشنبه، ارزش شاخص سهام 'دکس 'در بازار بورس فرانکفورت آلمان 0.43 درصد و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» 1.96 درصد و شاخص سهام 'کک 40' در بازار بورس فرانسه 0.59 درصد کاهش یافت.


پوند انگلیس نیز عصر روز پنجشنبه، در برابر دلار آمریکا با 0.56 درصد کاهش، در مقابل 1.3142 دلار و همچنین با 0.69 درصد کاهش در مقابل یورو، در برابر 1.1868 یورو معامله شد.


در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز پنجشنبه در بازار لندن، با حدود 73 سنت کاهش ( 1.68 درصد) به 42.74 دلار رسید.


به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روز پنجشنبه با 78 سنت کاهش ( 1.86 درصد) به 4114 دلار رسید


این برای اولین بار در سه ماه گذشته است که قیمت نفت خام در بازار جهانی تا این حد کاهش می یابد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :