موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87890 :کد

0

پدرو پابلو کوزینسکی به عنوان رئیس جمهوری پرو سوگند یاد کرد

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -پدرو پابلو کوزینسکی به عنوان رئیس جمهوری پرو سوگند یاد کرد

«پدرو پابلو کوزینسکی» که در روز ۵ ژوئن (۱۶ خرداد)، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بر «کیکو فوجیموری» پیروز شد ، روز پنجشنبه به وقت محلی به عنوان رئیس جمهوری پرو سوگند یاد کرد.

«پدرو پابلو کوزینسکی» که در روز 5 ژوئن (16 خرداد)، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بر «کیکو فوجیموری» پیروز شد ، روز پنجشنبه به وقت محلی به عنوان رئیس جمهوری پرو سوگند یاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید پرو که در کنگره کشور برگزار شد، سران و نمایندگان عالیرتبه کشورهای متعدد از جمله «خوان کارلوس» اول پادشاه سابق اسپانیا و «اوراسیو کارتس»، «مائوریسیو ماکری»، «انریکه پنیا نیئتو» ، «میشله باشله »، «رافائل کورئا» و «خوان مانوئل سانتوس» رئیسان جمهوری پاراگوئه، آرژانتین، مکزیک، شیلی، اکوادور و کلمبیا حضور داشتند.


کوزینسکی جانشین «اویانتا هومالا» شده که وعده داده بود مدل اقتصادی کنونی را منحل کند اما در این راه شکست خورد.


رئیس جمهوری جدید پرو اکنون باید با نابرابری ها مبارزه کند، به رشد اقتصادی بپردازد و همزمان با آن با قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته بجنگد.


وی در سخنرانی تحلیف خود وعده داد در پایان دوره دولتش در سال 2021 میلادی ، 60 درصد مشاغل، رسمی خواهند بود و 2021 سالی خواهد بود که مردم در کشوری امن تر که در آن جرم و جنایت بدون مجازات نخواهد ماند و فضاهای عمومی بیشتری وجود خواهد داشت، زندگی خواهند کرد.


رئیس جمهوری جدید پرو خاطرنشان ساخت دولتش برای یک انقلاب اجتماعی و برای اینکه پرو یک کشور مدرن، عادلانه تر، برابرتر و متحدتر باشد، کار خواهد کرد .


کوزینسکی گفت، بیشتر مردم به خدمات اساسی که امروزه کمیاب هستند یا وجود ندارند ، دسترسی ندارند و در نتیجه این موضوع برای فقیرترین افراد بسیار پرهزینه می باشد.


وی بستن شکاف موجود در دسترسی به بهداشت، تامین اجتماعی و رفاه مردم را به عنوان هدف اصلی هرگونه تغییر یا اصلاح در آینده این کشور عنوان کرد.


کوزینسکی همچنین وعده مبارزه با فساد را داد و گفت: من به هیچکس به ویژه کارمندان و اطرافیانم اجازه نخواهم داد که در دام فساد بیفتند و کسی که خیانت کند در نزد عدالت حاضر خواهد شد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :