موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/87896 :کد

0

بازدید سفیر ایران از ایالت سالزبورگ اتریش

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۶
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -بازدید سفیر ایران از ایالت سالزبورگ اتریش

سفیر کشورمان در وین با مقام‌های ارشد سالزبورگ اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر کشورمان در وین با مقام‌های ارشد سالزبورگ اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عبادالله مولایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین در ادامه دیدارها و رایزنی‌های خود با مقام‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و دانشگاهی ایالت‌های اتریش، به دعوت مقامات سالزبورگ طی سفری یک روزه، با مقام های ارشد این استان از جمله ویلفرد هسلر، فرماندار، بریگیتا پالف، رییس مجلس ایالتی، شوایگر، وزیر کشاورزی، گرهارد آئومایر، رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه سالزبورگ و پیتر اونترکوفلر، معاون اتاق بازرگانی این ایالت دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه طرفین و همچنین ظرفیت‌ها، امکانات و فرصت‌های فراروی مناسبات فی‌مابین در حوزه‌های اقتصادی،‌ صنعتی، تجاری، بانکی، فرهنگی، گردشگری و دانشگاهی با هدف گسترش و تقویت همکاری‌ها رایزنی و تبادل نظر کرد.


فرماندار سالزبورگ که به عنوان اولین مقام ایالتی این کشور در نوامبر سال گذشته به همراه یک هیأت اقتصادی به تهران و اصفهان سفر کرده بود، ضمن استقبال از گسترش همکاری‌ها با ایران، سفر سال گذشته خود به کشورمان را بسیار مثبت و سازنده خوانده و توافقات طرفین در زمینه توسعه همکاری در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری، محیط زیست، صنعت، هنر، آب، فناوری و تبادل دانشجو و استاد را سودمند ارزیابی و بر علاقه‌مندی و آمادگی این ایالت برای پذیرش سفر هیأت استانداری اصفهان تأکید کرد.


در جریان ملاقات سفیر کشورمان با وزیر کشاورزی سالزبورگ نیز طرفین ضمن تشریح ظرفیت و امکانات موجود در بخش‌های صنایع کشاورزی و دامداری، بر توسعه هر چه بیشتر همکاری در این بخش تأکید کردند. شوایگر نیز آمادگی خود را جهت پذیرش هیأت تخصصی در حوزه صنایع کشاورزی جهت سفر به این ایالت اعلام کرد.


 همکاری‌های علمی و دانشگاهی و همچنین تبادل هیأت‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد بحث در این بازدید بود.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :