موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه مجلس

a/87946 :کد

0

دولت علیه آمریکا موضع شدید بگیرد

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -دولت علیه آمریکا موضع شدید بگیرد

نماینده مردم دشتستان در مجلس به دولت توصیه کرد به جای اینکه توجیه‌گر اشتباهات و بدعهدی‌های طرف مقابل در برجام باشد به صراحت در مقابل اقدامات آمریکا موضع بگیرد.

 

 نماینده مردم دشتستان در مجلس به دولت توصیه کرد به جای اینکه توجیه‌گر اشتباهات و بدعهدی‌های طرف مقابل در برجام باشد به صراحت در مقابل اقدامات آمریکا موضع بگیرد.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم، با اشاره به عدم تحقق وعده‌های دولت درباره آثار و نتایج برجام برای کشور گفت: هیچ کدام از وعده‌های مبنی بر رفع تحریم‌ها و انتقال فناوری‌ها به داخل کشور عملیاتی نشده است.

 

وی اظهار داشت: مشکل دولت این است که فکر نمی‌کند که آینده‌ای نیز برای پاسخگویی درباره وعده‌ای که در زمان حال می‌دهد خواهد آمد.

 

موسوی‌نژاد با اشاره به تداوم مشکل دریافت وجه فروش نفت گفت: موضوع سوئیفت نیز حل و فصل نشده است؛ همچنین نیازمندی‌های پارس جنوبی نیز تامین نشده است.

 

وی افزود: در مقطع تحریم‌ها پارس جنوبی نیازمند دریافت کمپرسور بود که اینها در اختیار ایران قرار نمی‌گرفت و الان نیز آنها را به ایران نمی‌دهند.

 

نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم گفت: از قِبل قراردادها جدید نفتی و نیز قراردادی که در زمینه خرید هواپیما بسته شده است نیز چیزی عاید کشور نشده  است.

 

وی وضع تحریم‌های جدید از سوی کنگره آمریکا علیه ایران را نشان از اراده این کشور جهت تداوم خصومت با کشورمان عنوان کرد و افزود: حداقل انتظار ما این بود که با توجه به امتیازاتی که در برجام به طرف مقابل دادیم دشمنی‌های آمریکا با ما کاهش یابد.

 

موسوی‌نژاد با تاکید براینکه پس از برجام نه ایران عزتی پیدا کرد و نه تحریم‌ها رفع شد، گفت: الان نیز پیشنهاد می‌کنیم که دولت به جای اینکه توجیه‌گر اشتباهات و بدعهدی‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام باشد، به صراحت اعلام کند که دشمنی‌های آمریکا با ایران قابل رفع نیست و موضع شدید علیه این کشور بگیرد.

 

نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم گفت: قطعاً با مردم بودن و اتکای دولت به داخل برای حل مشکلات کشور، بیشتر مثمرثمر خواهد بود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

 

 

                               

برجام     مجلس نهم     رفع تحریم ها     موضع        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :