موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/87950 :کد

0

ممنوعیت حمایت خارجی از مساجد

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -ممنوعیت حمایت خارجی از مساجد

یک شورای منطقه‌ای در فرانسه خواستار تعطیلی آنچه که «مساجد افراطی» نامید، شد.

 یک شورای منطقه‌ای در فرانسه خواستار تعطیلی آنچه که «مساجد افراطی» نامید، شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، درپی افزایش حملات تروریستی در فرانسه، شورای منطقه‌ای جزیره «کورس» خواستار بسته شدن مساجدی که عقاید افراطی را ترویج می‌کنند، شد.

 

به نوشته خبرگزاری فرانسه قانونگذاران کورس از احزاب ملی‌، چپ و راست‌گرا به اتفاق لایحه‌ای را تصویب کردند و طی آن تعطیلی فوری «مکان‌های مذهبی و عبادی که بعنوان مراکز افراطی‌سازی یا سخنرانی‌های نفرت‌آمیز برای ایجاد جو خشونت استفاده می‌شوند» را خواستار شدند.

 

متن لایحه همچنین بر روی تشدید اقدامات امنیتی در بخش‌های گردشگری جزیره تاکید می‌کند.

 

این اقدام شورای کورس بعد از آن انجام شد که گروه افراطی «جبهه آزادی‌بخش ملی کورس» روز پنجشنبه اعلام کرده بود آماده است تا با هر حمله از سوی افراطیون تکفیری بدون تردید برخورد کند.

 

این شورا با فراتر گذاشتن پا از حد خود، به مسلمانان جزیره کورس هشدار داد تا اسلام افراطی را تقبیح و مقامات دولتی را از جوانان منحرف شده آگاه کنند زیرا پاریس هم‌اکنون می‌داند که سلفی‌های کروس چه کسانی هستند.

 

این جزیره پیشتر هم با حمله عده‌ای افراطی به یک مسجد و سوزاندن بخشی از آن شاهد اقدامات ضد اسلامی بوده است.

 

«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه نیز اعلام کرد که با تغییر رویکرد ضد تروریستی، دولت این کشور قصد دارد کمک‌های مالی خارجی از مساجد فرانسه را ممنوع کند.

 

وی در گفت‌وگو با روزنامه «لو موند» جزئیات بیشتری از این خبر ارائه نداده اما گفت ممنوعیت برای مدت نامحدودی خواهد بود و بررسی‌های جامع‌تری برای ایجاد رابطه جدید با اسلام فرانسوی نیاز است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :