موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/87984 :کد

0

پیمان‌شکنی غربی‌ها در برجام برای همه روشن شده است

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -پیمان‌شکنی غربی‌ها در برجام برای همه روشن شده است

امام جمعه ایلام گفت: موضع انفعالی دستگاه دیپلماسی در برابر رژیم آل سعود در شان ایران اسلامی نیست.

امام جمعه ایلام گفت: موضع انفعالی دستگاه دیپلماسی در برابر رژیم آل سعود در شان ایران اسلامی نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار کرد: امام صادق(ع) توانست ساختار ایمانی درستی را در برابر ساختار ایماتی غلط زمان خود ایجاد کند.


وی با بیان این‌که از امام صادق(ع) به عالم آل محمد(ص) یاد می‌شود، افزود: علم امام صادق(ع)، معرفت و شناخت ایشان از مسایل در آن دوران باعث شده بود که خیل عظیمی از افراد از شاگردان و پیروان این حضرت قرار گیرند.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اضافه کرد: یکی از مناسبت‌های هفته سالروز ارتحال آیت‌الله مشکینی است که آن عالم پرهیزگار و مجاهد، اسوه اخلاق و مجتهدی بزرگ بود که در راه تبلیغ اسلام و اهل بیت(ع) و امام راحل حرکت می‌کرد.


لطفی با اشاره به این‌که مراحل زندگی این مرد بزرگ برای همه می‌تواند اسوه باشد، عنوان کرد: درس اخلاق این مجتهد عالیقدر برای طلاب در حقیقت دانشگاهی تربیتی و معنوی بود و بر همگان تاثیر می‌گذاشت.


امام جمعه ایلام تصریح کرد: هفته اهدا خون نیز از دیگر مناسبت‌هاست که این کار، در حقیقت عملی خداپسندانه و ارزشمند است که در واقع برای نجات جان انسان‌های نیازمند بوده که خوشبختانه در جامعه ما مورد توجه همگان قرار دارد.


وی با بیان این‌که در بحث برجام با پیمان و عهدشکنی غربی‌ها مواجه هستیم، گفت: متاسفانه دیپلماسی انفعالی ما برای همه روشن شده و حتی خود مقامات آمریکایی طرفدار برجام هم اذعان دارند که آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در جریان برجام به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و حتی مانع ایجاد کرده و تحریم نیز کرده‌اند.


نماینده ولی فقیه در استان ایلام با تاکید بر این‌که هر جا ایران برای ایجاد ارتباط وارد شده آنها عقب‌نشینی کردند، اضافه کرد: برجام تاکنون برای کشورمان دستاوردی نداشته است و نباید فراموش کرد که ما نیز باید تهدید را با تهدید جواب دهیم چراکه در 8 سال دفاع مقدس با دیپلماسی تهاجم در مقابل تهاجم پیش رفته و پیروز شدیم.


لطفی با اشاره به این‌که باید به توصیه‌های رهبری پیش از برجام توجه کنیم، اظهار امیدواری کرد دستگاه دیپلماسی موضع‌گیری تهاجمی در برابر غربی‌ها در موضوع داشته باشد و از همه مهم‌تر اینکه موضع انفعالی دستگاه دیپلماسی در برابر وزیر خارجه رژیم آل سعود نیز در شان ایران اسلامی نیست.


وی با تاکید بر این‌که در صحنه سیاسی هماهنگ با جایگاه مقتدرانه نظامی ایران اسلامی نیستیم، افزود: باید با سیاست انقلابی در برابر رژیم فاسد آل سعود قرار گرفت و امیدواریم از دیپلماسی لبخند فاصله گرفته و به سمت دیپلماسی تهاجمی بر اساس موازین انقلاب حرکت کنیم.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :