موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/87990 :کد

0

گوگل در برابر روسیه عقب نشینی کرد

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -گوگل در برابر روسیه عقب نشینی کرد

گوگل با عقب نشینی از اقدام خود در تغییر نام های روسی چند منطقه جمهوری خودمختار شبه جزیره کریمه فدراسیون روسیه در کناره دریای سیاه در بخش نقشه آنلاین خود، اعلام کرد که اسامی تغییر یافته را اصلاح می کن

گوگل با عقب نشینی از اقدام خود در تغییر نام های روسی چند منطقه جمهوری خودمختار شبه جزیره کریمه فدراسیون روسیه در کناره دریای سیاه در بخش نقشه آنلاین خود، اعلام کرد که اسامی تغییر یافته را اصلاح می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، دیمیتری پولونسکی معاون نخست وزیر و وزیر سیاست گذاری داخلی جمهوری کریمه با انتقاد از این اقدام، اعلام کرده بود، گوگل از نادانی جغرافیایی رنج می برد که بیشتر نیز خواهد شد.


پس از بروز واکنش های منفی گسترده نسبت به این اقدام در رسانه ها و کاربران روسی فضای مجازی، یک مقام شرکت آمریکایی گوگل امروز (جمعه) به روزنامه ایزوستیا گفت: تصمیم گنجاندن اسامی جدید در مناطق مختلف کریمه باطل شده است و اسامی قبلی در بخش روسی گوگل مپ بازگردانده می شود.


سخنگوی این شرکت به تغییرات در دیگر زبان های نقشه آنلاین خود اشاره ای نکرده است.


سامانه گوگل مپ در تازه ترین اقدام، نام های معتبر قدیمی و روسی برخی شهرها و بخش های کریمه را حذف و اسامی اعلام شده از سوی دولت اوکراین را جایگزین کرده بود.


اقدام گوگل همسو با اجرای قانون مبارزه با کمونیسم اوکراین بود که تغییر اسامی مناطق دارای نام ها و نمادهای دوران شوروی سابق را در بر می گیرد و شبه جزیره کریمه را نیز که از سال 2014 به روسیه منضم شده شامل این مصوبه کرده است.


براین اساس نام منطقه کراسنوگواردیسک به کورمان، کروفسک به اسلام ترک و سوتسکی به ایچکی تغییر یافته است.


از سال 2014 پس از سقوط دولت وقت اوکراین و روی کار آمدن یک دولت جدید و درگیری شبه نظامیان در شرق این کشور با نیروهای دولتی که روسیه متهم به حمایت از آنان می شود، کی یف و مسکو روابط پرتنشی دارند.


جدایی شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه از اکراین و پیوستن آن به روسیه در سال 2014 توسط طرفداران این کشور براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی که مورد تایید مسکو قرار گرفت، بزرگترین عامل افزایش تنش در روابط دو کشور بوده است.


این منطقه 25 هزار و 500 کیلومتری که اکنون دو میلیون و 413 هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و 450 هزار روس، 576 هزار اوکراینی و 245 هزار تاتار است، سال 1954 توسط نیکیتا خروشچف رییس جمهوری وقت شوروی سابق که زادگاهش اوکراین بود در قالب تغییرات نقشه ای به این کشور هدیه شده بود.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :