موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/88021 :کد

0

ضرر ۱۳۲ میلیون دلاری ال‌جی از بخش موبایل در سه ماهه دوم سال

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۳
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -ضرر ۱۳۲ میلیون دلاری ال‌جی از بخش موبایل در سه ماهه دوم سال

کمپانی ال جی امروز گزارش عملکرد خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر و از ثبت سود عملیاتی ۵۰۳.۱ میلیون دلاری خبر داد.

کمپانی ال جی امروز گزارش عملکرد خود در سه ماهه دوم سال 2016 میلادی را منتشر و از ثبت سود عملیاتی 503.1 میلیون دلاری خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران در این روزها که شرکت های بزرگ دنیای فناوری، یکی پس از دیگری، گزارشی از عملکرد خود در بازه زمانی سه ماهه منتهی به ماه ژوئن را منتشر می کنند، شرکت ال جی نیز پس از فیس بوک، سامسونگ و توییتر، علاقه مندان را در جریان فعالیت های خود در این بازه زمانی قرار داد.

بر اساس این گزارش، میزان درآمدهای ال جی برابر با 12.05 میلیارد دلار عنوان شد که بخش عمده ای از این درآمد از طریق کسب و کار وسایل خانگی و تلویزیون ها بدست آمد، اما کسب و کار موبایل این کمپانی همچنان به روند ضرردهی خود ادامه می دهد و ضرر علمیاتی 132 میلیون دلاری را برای این شرکت به دنبال داشت. این بخش در سه ماهه گذشته نیز ضرری بالغ بر 170 میلیون دلار را ثبت کرد.

با این حال، در این بازه زمانی، پرچمدار جدید این کمپانی یعنی جی 5 توانست با فروش نسبتاً قابل قبول خود افزایشی 12 درصدی را در میزان درآمدهای این شرکت به دنبال داشته باشد و مجموع درآمدهای این بخش را به 2.86 میلیارد دلار برساند، اما مسئولین ال جی از این وضع راضی نبودند و عملکردی بهتر از این را از این گوشی توقع داشتند.
همچنین، میزان فروش گوشی های این شرکت از 13.5 میلیون دستگاه در سه ماهه اول، به 13.9 میلیون دستگاه رسید.

ال جی در این خصوص عنوان کرد:"این شرکت با افزایش هزینه های بازاریابی و فروش اولیه پایین جی 5 در این بازه زمانی رو به رو بوده و چشم به سه ماهه سوم دوخته است."

بنابر آخرین گزارش ها، ال جی قصد دارد تا در آینده ای نزدیک از اسمارت فونی بالارده به نام V20 و مدل های ارزان قیمت دیگری متعلق به سری K و X رونمایی کند و جان تازه ای را به کسب و کار موبایلی خود ببخشد.

در خصوص عملکرد سایر بخش ها نیز باید گفت که کسب و کار وسایل خانگی درآمد 373.24 میلیون دلاری و کسب و کار تلویزیون ها نیز سود عملیاتی 306.97 میلیون دلاری را از درآمد 3.58 میلیارد دلاری ثبت کردند. گفتنی است فروش تلویزیون های پیشرفته 4K ال جی در این بازه زمانی برای مسئولین این کمپانی راضی کننده بود.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :