موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88033 :کد

0

احتمال جدی اعدام « علی محمد النمر »برادرزاده شهید باقر النمر

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -احتمال جدی اعدام « علی محمد النمر »برادرزاده شهید باقر النمر

فعالان حقوقی درباره احتمال جدی اعدام «علی محمد النمر»، برادرزاده شهید نمر باقر النمر، هشدار دادند.

فعالان حقوقی درباره احتمال جدی اعدام «علی محمد النمر»، برادرزاده شهید نمر باقر النمر، هشدار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران همچنین روزنامه «اینترنشنال بیزنس تایمز» در مقاله ای به قلم «زینت العیسی»، فعال حقوقی نوشت «هرگاه که جهان اعدامی های عربستان سعودی را فراموش می کند، سعودی ها بار دیگر دست به اعدام می زنند.» 


العیسی در مقاله خود با عنوان «جهان باید بار دیگر متحد شود تا علی محمد النمر کشته نشود» نوشت «احتمال اعدام علی محمد النمر که تنها جرمش تظاهرات است، هر لحظه وجود دارد. یازده ماه از زمان تأیید حکم اعدام علی النمر در دیوان عالی گذشته است و طرفداران نظام آل سعود در شبکه های اجتماعی به بدگویی از علی النمر می پردازند و همین امر نگرانی ها را درباره اعدام این فرد کم سن و سال بیشتر کرده است.» 


العیسی افزود «شیخ نمر باقر النمر در زمانی اعدام شد که مردم جهان مشغول گذراندن تعطیلات خود بودند و به همین دلیل واکنش ها به اعدام شیخ النمر کمرنگ بود.» 


این فعال حقوقی اتهامات وارد شده به علی النمر را ناروا دانست و نوشت «اتهام جدیدی به علی النمر وارد شده است مبنی بر اینکه وی یکی از نیروهای امنیتی عربستان را کشته است ولی این اتهام واهی و نارواست. رسانه های سعودی قبل از اعدام شیخ النمر به بدگوبی از وی پرداختند تا اعدامش را توجیه کنند. علی النمر نیز هم اکنون با سرنوشت عمویش شیخ النمر مواجه است و احتمال اعدام علی النمر روز به روز بیشتر می شود».


العیسی افزود «شیخ باقر النمر عموی علی محمد النمر روز 2 ژانویه 2016 اعدام شد و اگر فشار رسانه ها و فعالان حقوقی نبود، علی محمد النمر و 2 جوان عربستان سعودی دیگر نیز در همان روز اعدام می شدند. آل سعود هرگاه فرصتی مناسب به دست بیاورد، علی النمر را اعدام خواهد کرد.هیچ نشانه ای که حاکی از رحم کردن آل سعود به علی النمر باشد ، دیده نمی شود.»

 

منبع : خبرگزاری صدا وسیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :