موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88034 :کد

0

الحوثی: آمریکا آل سعود را در زباله‌دان خواهد انداخت

  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -الحوثی: آمریکا آل سعود را در زباله‌دان خواهد انداخت

رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود در پایتخت این کشور درباره برنامه‌های آمریکا برای تجزیه منطقه هشدار داد.

رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود در پایتخت این کشور درباره برنامه‌های آمریکا برای تجزیه منطقه هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود در صنعا ضمن تأکید بر این که آمریکا در صدد سیطره کامل بر سرنوشت، منابع و ثروت ملت های منطقه است، گفت: آمریکا به دنبال تجزیه همه حکومت های آزادی‌طلب در منطقه است تا بتواند ثروت کشورها را غارت کند.


رهبر انصار الله یمن همچنین گقت که آمریکا از نام "مبارزه با تروریسم" برای چنگ‌اندازی به چهارگوشه جهان اسلام و اجرای عملیات مورد نظرش سوء استفاده می کند. او تأکید کرد که پدیده تروریسم با نظارت آمریکا و حمایت مزدورانش رشد و گسترش یافته است. آمریکا بزرگ‌ترین برنده گسترش تروریسم در منطقه است؛ چرا که به بهانه مبارزه با تروریسم هر زمان و هرجا بخواهد وارد می شود.


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، الحوثی افزود: بعد از آن که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیروهای القاعده را بیرون راندند، آمریکا و عواملش، دوباره آنها را به جنوب یمن بازگرداندند.


عبدالملک الحوثی گفت: آمریکا جلوی نیروهای مردمی در عراق، یمن، سوریه و لبنان را که بزرگترین نیروهای مبارزان علیه داعش و تکفیری ها هستند، می گیرد.


وی با اشاره به این که آمریکا خواستار تضمین منافعش در حدود قانونی نیست، افزود: در منطقه کشورها و نیروهای وابسته به آمریکا وجود دارند که آماده اند خواسته های این کشور را اجرا کنند.


رهبر انصار الله یمن با انتقاد از رسانه‌های جهان عرب گفت: اغلب رسانه های عربی به طور کامل با طرح های آمریکا همراهی می کنند و این به آمریکا کمک می کند تا اهدافش را در منطقه محقق کند.

عبدالملک الحوثی تأکید کرد، آمریکا مهم ترین عامل تضمین منافع خود را از هم گسیختگی امت اسلامی می داند. آمریکا از مسلمانان و عرب ها می خواهد که بدون اراده و هویت باشند.


او با اشاره به این که رژیم سعودی بازیچه دست واشنگتن است، تأکید کرد که آمریکا آل سعود را در زباله دادن تاریخ خواهد انداخت. وی آل سعود را منافقانی دانست که از ابزار دین برای پیشبرد اهداف دشمنان اسلام بهره می گیرند.


رهبر انصار الله یمن افزود: آمریکا مسئول اصلی جنگ تجاوزکارانه با یمن، تخریب کشور و قتل مردم این کشور است. آمریکا برای خدمت به اسرائیل در پشت پرده حمله به ملت یمن ایستاده است و عوامل آن این کار را در منطقه انجام می‌دهند اما ملت یمن مصمم به مقابله و مبارزه است.


رهبر انصار الله با اشاره به این که تسلیم شدن ملت یمن امری غیرممکن است که خدا هم آن را نمی‌پسندد، گفت: هیأت ملی ما در مذاکرات کویت تا حد امکان کوتاه آمدند ولی آنها می خواهند ما تسلیم شویم که این غیرممکن است. آمریکا و دوستانش هیچ مشروعیتی ندارند و مشروعیت واقعی متعلق به مظلومان و مستضعفان است. برای رسیدن به راه حلی منصفانه آماده‌ایم اما هرگز تسلیم نخواهیم شد.


وی درباره توافق اخیر انصارالله و حزب کنگره ملی یمن برای تشکیل شورایی در زمینه اداره کشور، تصریح کرد: توافق روز گذشته با کنگره مردمی در چارچوب تقویت مقاومت مردم برای مواجهه با خطرهاست. توافق ما با کنگره مردمی امری طبیعی است و ناراحتی عده ای از این بابت برای ما اهمیت ندارد.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :