موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/88042 :کد

0

مایکروسافت در نظر داشته Xbox ۳۶۰ را Xbox ۳ بنامد

  شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -مایکروسافت در نظر داشته Xbox ۳۶۰ را Xbox ۳ بنامد

زمانی که Xbox One برای اولین بار معرفی شد، نام گذاری این کنسول مردم را تا حدی گیج کرد، چرا که مایکروسافت در این نام گذاری برگشتی رو به عقب داشت. حال به نظر می رسد این کمپانی نامی عجیب تر برای آن در نظ

زمانی که Xbox One برای اولین بار معرفی شد، نام گذاری این کنسول مردم را تا حدی گیج کرد، چرا که مایکروسافت در این نام گذاری برگشتی رو به عقب داشت. حال به نظر می رسد این کمپانی نامی عجیب تر برای آن در نظر داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، همانطور که می دانید نام پلتفرم پیشین مایکروسافت Xbox 360 بوده اما با اطلاعاتی که اخیرا بدست آمده، ظاهرا مایکروسافت نام عجیب تری را برای آن در نظر گرفته بود.

 

به گفته ی روبی باخ، مدیر عامل سابق Xbox، این کمپانی به طور جدی تصمیم داشت کنسول پیشین خود را Xbox 3 بنامد. دلیل این نام گذاری هم تنها PlayStation 3 بوده و اینکه مایکروسافت نمی خواسته مردم تصور کنند Xbox عقب تر از PlayStation است.

 

باخ در ادامه توضیح داد:

اسم Xbox 3 به طور جدی در لیست نام های ما بود. خب، ما باید خودمان را می رساندیم. شما دوست ندارید اسم کنسولتان در مقابل PlayStation 3 ایکس باکس 2 باشد. ما درباره این موضوع فکر کرده بودیم. شما نمی خواهید احساس کنید کنسولتان یک نسل عقب تر از کنسول رقیب است.

 

درست است که در نهایت کنسول نسل هفتمی مایکروسافت Xbox 360 نام نهاده شد. اما نامگذاری های بدون ترتیب این کمپانی ادامه دار بود و سال گذشته و بعد از Windows 8، سراغ Window 10 رفت.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :