موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اموزش و یادگیری

a/88067 :کد

0

تشکیل کارگروه "بررسی آموزش زبان‌های خارجی" در آموزش و پرورش

  شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -تشکیل کارگروه "بررسی آموزش زبان‌های خارجی" در آموزش و پرورش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه از تشکیل کارگروهی پیرامون بررسی آموزش زبان‌های خارجی در مدارس در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این کارگروه به دنبال ایجاد زمینه تشویق و ترغیب دانش آموزان

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه از تشکیل کارگروهی پیرامون بررسی آموزش زبان‌های خارجی در مدارس در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این کارگروه به دنبال ایجاد زمینه تشویق و ترغیب دانش آموزان برای فراگیری زبان‌های خارجی به جز زبان انگلیسی است.

 

به گزارش تحلیل ایران مهدی نوید ادهم ، در توضیح آخرین تصمیمات اتخاذ شده پیرامون آموزش زبان‌های خارجی در مدارس با توجه به برگزاری جلسه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص در روزهای گذشته اظهار کرد: به لحاظ قوانین و مقررات مشکلی برای ارائه زبان‌های خارجی در مدارس وجود ندارد.


وی افزود: مصوبات پیرامون این موضوع وجود دارد و اکنون موضوع چگونه عملیاتی و اجرایی کردن این مصوبات است.


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه از تشکیل کارگروهی پیرامون بررسی آموزش زبان‌های خارجی در مدارس در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این کارگروه به دنبال ایجاد زمینه تشویق و ترغیب دانش آموزان برای فراگیری زبان‌های خارجی به جز زبان انگلیسی  اعم از فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، روسی و انگلیسی است که در واقع یک مقوله اجتماعی است و قطعا زمانبر خواهد بود.


نویدادهم افزود: باید فضای اجتماعی آماده شود و خانواده‌ها با رضایت کامل فرزندان خود را به این سمت و سو ترغیب کنند. ابعاد مختلف ارائه زبان‌های خارجی اعم از آماده سازی دانش آموزان، تامین نیروی انسانی، نحوه ارائه و بسیاری موارد دیگر در کارگروه مربوطه بررسی و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.


منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :