موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط بان

a/88071 :کد

0

محیط‌بانان برای گذراندن دوره‌های آموزشی به اتریش می‌روند

  شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -محیط‌بانان برای گذراندن دوره‌های آموزشی به اتریش می‌روند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست از اعزام محیط‌بانان به اتریش برای گذراندن دوره‌های آموزشی در اوایل شهریورماه خبر داد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست از اعزام محیط‌بانان به اتریش برای گذراندن دوره‌های آموزشی در اوایل شهریورماه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران مجید شفیع پور ، با اشاره به سفر اخیر کارشناسان پارک‌های ملی اظهار کرد:  در اردیبهشت ماه سال جاری یک گروه 12 نفره از مدیران پارک‌های ملی و محیط بانان برای گذراندن  دوره آموزشی مربوط به اکوسیستم‌های کوهستانی به اتریش اعزام شدند.


وی از اعزام گروه دوم محیط‌بانان به اتریش خبر داد و افزود: دوره آموزشی جدید برای اکوسیستم‌های تالابی و آبی برگزار می‌شود و 12 تن از محیط‌بانان کشور در ابتدای شهریور عازم می‌شوند.


رئیس مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در تمامی یادداشت تفاهم‌نامه‌هایی که با کشورهای مختلف داریم بحث ظرفیت سازی و توانمندسازی از طریق آموزش‌های زیست محیطی جزو ارکان اولیه و اصلی همکاری‌های بین‌الملل است، گفت: از کشورهای همکار دعوت می‌شود برای آموزش به ایران سفر کنند که تاکنون تعداد بسیاری از متخصصان از کشورهای دیگر برای آموزش در ایران حاضر شده‌اند.


شفیع‌پور در پایان با بیان اینکه آخرین دوره آموزشی مربوط به حضور متخصصانی از کشورهای کانادا، تایلند و کنیا است که در مورد تهیه برنامه استراتژیک و اقدام ملی کنوانسیون تنوع زیستی، کارگاه آموزشی سه روزه‌ای را در معاونت محیط زیست طبیعی برگزار کردند، افزود: در خلال سه سال گذشته دوره‌های بسیار آموزشی به طور مستمر در شهرستان‌ها و مرکز با حضور کارشناسان و متخصصان خارجی برگزار کرده‌ایم.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :