موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/88125 :کد

0

عدم اجرای تعهدات غربی‌ها، ثمره ۱۰ سال مذاکرات هسته‌ای

  شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -عدم اجرای تعهدات غربی‌ها، ثمره ۱۰ سال مذاکرات هسته‌ای

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه ثمره ۱۰ سال مذاکرات هسته‌ای عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در برجام نیست، تأکید کرد که عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در توافق هسته‌ای ما را مجبور به توقف اجرای برجام می‌کند.

 عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه ثمره 10 سال مذاکرات هسته‌ای عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در برجام نیست، تأکید کرد که عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در توافق هسته‌ای ما را مجبور به توقف اجرای برجام می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی نماینده مردم مشهد و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقض تعهدات طرف مقابل در برجام و لزوم مقابله به مثل از سوی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: متأسفانه متن برجام با روند اجرای آن تفاوت داشت و چون اجرا مرحله به مرحله نبود، ما به تمام تعهداتمان در برجام عمل کردیم، ولی طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده و نمی‌کند.


*عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در توافق هسته‌ای ما را مجبور به توقف اجرای برجام می‌کند


وی افزود: بنابراین اگر ما به طور جدی از مسیرهای بین‌المللی و حتی همان مسیر نصفه نیمه‌ای که در خود برجام پیش‌بینی شده حقوق‌مان را پیگیری نکنیم، منجر به شکست برجام خواهد شد و لاجرم به نقطه‌ای می‌رسیم که باید اجرای برجام را متوقف کنیم.


*ثمره 10 سال مذاکرات هسته‌ای عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در برجام نیست


این عضو هیأت رئیسه مجلس بر همین اساس تأکید کرد: بالاخره محصول و ثمره جمهوری اسلامی ایران که 10 سال مذاکره کرده تا به نتیجه برسد، این نیست که ما به تمام تعهداتمان در توافق هسته‌ای عمل کنیم اما طرف مقابل و آمریکایی‌ها نه تنها به تعهداتشان عمل نکنند بلکه هر روز تحریم‌های جدیدی را به انحاء مختلف علیه ما اعمال کنند.


*دولت ضعف موجود در متن و اجرای برجام را از طریق فشارهای بین‌المللی برطرف کند


قاضی‌زاده‌هاشمی همچنین متذکر شد: دولت باید ضعفی که در متن و اجرای برجام بوده را با روش‌های دیپلماتیک و فشارهای بین‌المللی از طریق مسیرهای حقوقی پیش‌بینی شده، پیگیری کند و اجازه ندهد حالا که ما به تعهداتمان در برجام عمل کردیم، آمریکایی‌ها از عمل به تعهداتشان شانه خالی کنند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: فرض کنید تا یکسال آینده که این دولت برقرار است، همین وضعیت نیم‌بند ادامه یابد، در این شرایط قطعاً دولت‌های بعدی مجبور می‌شوند اصل برجام را منتفی اعلام کنند، با این اوصاف تمام هزینه‌ای که ملت ایران در جریان تصویب و اجرای برجام متحمل شده، هیچ خواهد شد.


منبع : خبرگزاری فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :