موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی شرکت ها

a/88246 :کد

0

اخراج ۲۸۵۰ نفر از کارمندان مایکروسافت ظرف چند ماه آینده

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -اخراج ۲۸۵۰ نفر از کارمندان مایکروسافت ظرف چند ماه آینده

چند ماه پیش، کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد به منظور کاهش هزینه ها و محدود کردن هرچه بیشتر تجارت گوشی های هوشمند خود با ۱۸۵۰ نفر از کارمندان خود خداحافظی کند. اما امروز خبرهای جدیدی به دست آم

چند ماه پیش، کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد به منظور کاهش هزینه ها و محدود کردن هرچه بیشتر تجارت گوشی های هوشمند خود با 1850 نفر از کارمندان خود خداحافظی کند. اما امروز خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان می دهد تعداد اخراجی ها، بیشتر از این ها خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، مایکروسافت با اشاره به موج تازه ای از خانه تکانی در این ابرکمپانی نرم افزاری جهان عنوان می کند:"به دنبال حذف 1850 شغلی که در ماه مه 2016 اعلام کردیم، قصد داریم تا با 2850 کارمند دیگر نیز خداحافظی کنیم. پیش بینی ما بر این است که اجرای کامل این طرح تا پایان سال مالی 2017 زمان ببرد."

گفته می شود که بخش عمده ای از این 2850 نفر از بخش هایی همچون واحد فروش جهانی و سخت افزار ویندوزفون خواهند بود که چیزی حدود 2.5 درصد از مجموع نیروی کار ردموندی ها را تشکیل می دهند. همانطور که می دانید کسب و کار گوشی های هوشمند مایکروسافت نتوانسته است در طی سال های اخیر عملکرد راضی کننده ای را در بازار اسمارت فون ها از خود نشان دهد و به نوعی، بازی را به پلتفرم های محبوبی همچون اندروید و iOS باخته است.

از این رو، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت که اخیراً تغییراتی را در سطوح ارشد مدیریتی این کمپانی ایجاد کرد، راه چاره را در کاهش نیروهای شاغل در بخش های زیان‌ده به منظور صرفه جویی در هزینه ها دید.

البته چند وقتیست که شایعاتی در خصوص تصمیم این کمپانی برای عرضه گوشی هوشمند جدیدی به نام سرفیس فون در فضای مجازی منتشر شده که گفته می شود می تواند آغازگری تحولی بزرگ در کسب و کار گوشی های هوشمند مایکروسافت باشد و به سیر نزولی درآمدهای این بخش در طی سال های اخیر پایان دهد.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :