موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/88254 :کد

0

شکایت تازه اپل علیه سامسونگ

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -شکایت تازه اپل علیه سامسونگ

شرکت اپل امروز شکایتی را تسلیم دادگاه کرده که با دعواهای قضایی این شرکت با سامسونگ طی پنج سال اخیر ارتباط دارد. اپل طی این پرونده ها، سامسونگ را به نقض چند حق اختراع انحصاری آیفون متهم کرده بود و موفق

شرکت اپل امروز شکایتی را تسلیم دادگاه کرده که با دعواهای قضایی این شرکت با سامسونگ طی پنج سال اخیر ارتباط دارد. اپل طی این پرونده ها، سامسونگ را به نقض چند حق اختراع انحصاری آیفون متهم کرده بود و موفق شده بود حکم دریافت یک میلیارد دلار غرامت از سامسونگ را در دادگاه قطعی کند.

 

به گزارش تحلیل ایران با این حال، پس از گذشت مدتی و با رای قاضی، مبلغ غرامت سامسونگ به اپل به 548 میلیون دلار کاهش پیدا کرد. البته سامسونگ این مبلغ را در زمستان سال گذشته به طور کامل به اپل پرداخت کرد.


از مجموع 548 میلیون دلار غرامت، 399 میلیون دلار آن مربوط به حق اختراعی است که مرتبط با طراحی آیفون بوده و به باور قاضی دادگاه، سامسونگ در طراحی گوشی های خود از آن استفاده کرده است. اما حالا در شکایتی که اپل به دادگاه تسلیم کرده، مدعی شده که خسارتی که سامسونگ به این شرکت وارد کرده بسیار فراتر از این 548 میلیون دلار است و این شرکت کره ای تا به امروز میلیون ها دستگاه گوشی هوشمند را که با سرقت حق اختراع اپل تولید کرده به فروش رسانده و سود کلانی را به جیب زده است. البته سامسونگ هم به این خبر واکنش نشان داده و گفته که ادعای اپل فاقد هرگونه اعتبار است.


اپل در شکایت نامه خود، دادگاه را هم مورد انتقاد قرار داده و گفته این پرونده به هیچ وجه نباید بار دیگر به دادگاه بدوی مرجوع شود. ماه پیش، وزارت دادگستری آمریکا پیشنهاد کرده بود که دادگاه عالی، این پرونده را بار دیگر به دادگاه بدوی ارجاع دهد تا مشخص شود به بررسی پرونده از ابتدا نیاز است یا می توان شکایت جدید را هم در راستای شکایات قبلی مورد رسیدگی قرار داد.


به هر حال، چیزی که به وضوح روشن است این است که دعواهای این دو غول دنیای فناوری هیچ گاه پایان ندارد و هر کدام هر وقت که بتوانند سعی می کنند ضربه ای به رقیب خود وارد کنند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :