موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88256 :کد

0

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف پایگاه هوای اینجرلیک

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -تشدید تدابیر امنیتی در اطراف پایگاه هوای اینجرلیک

منابع آگاه از تشدید تدابیر امنیتی و بسته شدن تمامی مبادی ورودی و خروجی پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه در بامداد یکشنبه خبر دادند.

منابع آگاه از تشدید تدابیر امنیتی و بسته شدن تمامی مبادی ورودی و خروجی پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه در بامداد یکشنبه خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به گزارش تارنمای خبری اسپوتنیک بر اساس مشاهدات ناظران عینی، حدود 7000 پلیس در اطراف این پایگاه مستقر شده اند.


این تدابیر در حالی اتخاذ شده که فرمانده ترکیه ای این پایگاه به همراه هفت نفر دیگر از افسران تُرک در ارتباط با کودتای نافرجام جمعه شب دستگیر شده اند.


ان.تی.وی با کد فوری خبر داد که در این عملیات 9 نفر از دادستان های آدانا به همراه تیمی از نیروهای پلیس در حال جست وجوی مدارک شرکت نظامیان این کشور در کودتای نافرجام هستند.


این پایگاه موسوم به دهمین پایگاه تانکر، پایگاه مشترک ترکیه و آمریکاست که بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه خاورمیانه نیز محسوب می شود و هم اکنون به عنوان مقر فرماندهی نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش استفاده می شود.


رسانه های ترکیه امروز گزارش دادند؛ ژنرال بکر ارجان وان فرمانده ترکیه ای این پایگاه پیش از دستگیری و به دنبال نافرجامی کودتا در ترکیه، از آمریکا تقاضای پناهندگی کرده بود که این تقاضا رد شده است.


گزارش نیویورک تایمز نیز در خصوص تقاضای پناهندگی فرمانده ترکیه ای پایگاه اینجرلیک از آمریکا بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه یافته است.


اقدام گروهی از نظامیان در درون ارتش ترکیه به عنوان دومین ارتش بزرگ ناتو پس از آمریکا در جمعه شب گذشته برای خلع دولت قانونی در این کشور و اعلام حکومت نظامی، ناکام ماند و دولت و ارتش و نیروهای امنیتی با حضور پرشور مردم این کشور علیه کودتاگران، به نتیجه نرسید.
تاکنون نزدیک به 10 هزار نفر از نیروهای ارتش، پلیس و قوه قضائیه در سراسر ترکیه دستگیر شده اند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :