موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/88325 :کد

0

افشای سندنخستین شهرکسازی‌ اسرائیل بادورزدن قوانین بین‌ الملل

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -افشای سندنخستین شهرکسازی‌ اسرائیل بادورزدن قوانین بین‌ الملل

به تازگی یک سند متعلق به سال ۱۹۷۰ منتشر شده که چگونگی آغاز شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی را نشان می‌دهد و فاش می‌کند که چگونه صهیونیست‌ها با دور زدن قوانین بین‌المللی اراضی ...

به تازگی یک سند متعلق به سال 1970 منتشر شده که چگونگی آغاز شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی را نشان می‌دهد و فاش می‌کند که چگونه صهیونیست‌ها با دور زدن قوانین بین‌المللی اراضی فلسطینی را غصب و بعدها برای اسکان مهاجران یهودی از آنها استفاده کرده‌اند.

 


به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، طبق این سند در جریان یک نشست در دفتر موشه دایان، وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی سیاستمداران، مقامات دولتی و همچنین رهبران نظامی در حال بحث درباره شهرک کریات اربع، واقع در حومه هبرون هستند. این سند که توسط هاآرتز منتشر شده توصیف می کند که چطور 250 خانه در این شهرک برای خانواده های یهودی در زمین‌هایی که با دستور ارتش جهت "اهداف امنیتی" و با ادعای استفاده نظامی توقیف شده بودند، ساخته شد.


این سند ادامه می دهد که چند روز بعد از آن که "پایگاه 14" فعالیتهایش را به پایان رساند فرمانده منطقه نظامی هبرون شهردار هبرون را احضار کرده و در جریان مطرح کردن مسائل دیگر به وی به او اطلاع می دهد: ما شروع به ساخت خانه‌هایی در این پایگاه نظامی در تدارک برای زمستان کرده‌ایم.


این خانه ها بعدا برای اسکان اولین موج شهرک نشینان یهودی که سال 1968 وارد هبرون شده و به "پارک هتل" منتقل شده بودند در نظر گرفته شدند و این مثلا به آنها اجازه داد که بدون آن که قوانین بین المللی به شکل علنی از طریق ساخت و ساز برای اهداف غیرنظامی در زمینهای اشغال شده نقض شوند، آنها نیز از خانه های دائمی برخوردار شوند.


ساخت این خانه ها بلافاصله بعد از نشست دایان آغاز شد و ساکنان شهرک در سال 1971 وارد خانه هایشان شدند و اکنون جمعیت کریات اربع به سطح فعلی یعنی حدود 8000 نفر افزایش پیدا کرده است.


شهر هبرون یکی از بی ثبات ترین شهرهای کرانه باختری بوده و میان تشکیلات خودگردان فلسطین و دولت رژیم صهیونیستی تقسیم شده و یکی از کانونهای خشونت میان فلسطینی ها، شهرک نشینان یهودی و نظامیان رژیم صهیونیستی است.


فرآیند مورد استفاده توسط اسرائیل برای احداث شهرک کریات اربع در دیگر نقاط کرانه باختری نیز چند بار تکرار شد تا زمانی که در سال 1979 توسط دیوان عالی عدالت غیرقانونی اعلام شد.


بر اساس اعلام گروه حقوق بشری اسرائیلی بت سلم، ده ها مورد دستور توقیف زمین توسط ارتش اسرائیل در این دوره صادر شد با این ادعا که آنها "برای نیازهای ضروری و فوری نظامی" لازمند. زمین‌هایی که بعدها برای شهرک سازی استفاده شده است.


شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی به رغم آن که طبق قوانین بین المللی غیر قانونی تلقی می شوند و توسط سازمان ملل و دیوان عدالت بین المللی محکوم شده اند، همچنان ادامه پیدا کرده‌اند. این شهرکسازی ها مانع مهم راه حل دو کشوری و کنترل کامل تشکیلات خودگردان فلسطین بر اراضی اشغالی بوده‌اند.


طی چند روز اخیر طرح های جدیدی برای احداث بیش از 1000 واحد مسکونی جدید توسط اسرائیل اعلام شد که زنگ خطر جدیدی را به صدا در آورد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :