موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/88332 :کد

0

ایجاد نمایندگی ستاد بازسازی عتبات درتمام وزارتخانه‌ها

  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -ایجاد نمایندگی ستاد بازسازی عتبات درتمام وزارتخانه‌ها

ستاد بازسازی عتبات عالیات به منظور سامان‌دهی نذورات و کمک‌های مردمی در تمام وزارتخانه‌ها و نهادهای کشور، نمایندگی ایجاد می‌کند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات به منظور سامان‌دهی نذورات و کمک‌های مردمی در تمام وزارتخانه‌ها و نهادهای کشور، نمایندگی ایجاد می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران،  مدیر امور وزارتخانه‌ها و نهادهای ستاد بازسازی عتبات عالیات - گفت: نظام‌نامه‌ ویژه تشکیل و فعالیت دفتر ستاد بازسازی عتبات در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها، اقشار و اصناف تدوین شده و هم‌اکنون مشغول مکاتبه و برگزاری جلسات با نهادهای مختلف در این رابطه هستیم.


او درباره‌ی دلایل ایجاد دفاتر ستاد بازسازی عتبات در وزارتخانه‌ها و نهادها، توضیح داد: در سال‌های اخیر شاهد این بودیم که وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف در مناسبت‌ها و مراسم‌های خاص همچون محرم و اربعین حسینی به صورت خودجوش اقدام به جمع‌آوری نذورات برای اعتاب مقدسه یا برپایی موکب در ایام اربعین می‌کردند.


وی افزود: با توجه به این‌که تا کنون ساز و کار مناسبی برای ساماندهی این کمک‌ها و اقدامات نبود، ستاد بازسازی عتبات عالیات براساس تجربه همکاری چندساله با وزارت نیرو، نظام‌نامه‌ی ویژه همکاری با وزارتخانه‌ها و نهادها را تدوین کرده است.


راحمی با بیان این‌که دفتر ستاد بازسازی عتبات در تمامی وزارتخانه‌ها براساس این نظام‌نامه ایجاد خواهد شد، گفت: با 43 ارگان، نهاد و وزارتخانه برای معرفی نماینده‌ی تام الاختیار مکاتبه شده است که تا کنون حدود 25 نهاد، نماینده‌ی خود را معرفی کرده‌اند.


وی با اشاره به مسؤولیت واگذار شده از سوی ستاد مرکزی اربعین به ستاد بازسازی عتبات، اظهار کرد: از نهاد یا دستگاه دولتی که تمایل دارند در زمینه بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه یا برپایی کنگره عظیم اربعین مشارکت کنند، دعوت می‌کنیم با امور وزارتخانه‌ها و نهادهای ستاد بازسازی عتبات عالیات در تماس باشند.


ستاد مرکزی اربعین حسینی مسئولیت کمیته‌ مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه مراسم اربعین امسال را به ستاد بازسازی عتبات عالیات واگذار کرده است.

 
منبع : ایسنا 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :