موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تحقیق علمی

a/88466 :کد

0

ارسال پیام‌های مردم جهان به ستاره قطبی

  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۳
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -ارسال پیام‌های مردم جهان به ستاره قطبی

آژانس فضایی اروپا در حال جمع آوری پیام‌های افراد مختلف از سراسر دنیا بوده و قصد دارد تا آنها را به جایی بفرستد که هرگز به آن پا نخواهیم گذاشت.

آژانس فضایی اروپا در حال جمع آوری پیام‌های افراد مختلف از سراسر دنیا بوده و قصد دارد تا آنها را به جایی بفرستد که هرگز به آن پا نخواهیم گذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از انگجت، این پیام‌ها قرار است مسافتی در حدود 434 سال نوری را طی کرده و به ستاره قطبی برسند.


متقاضیان ارسال پیام به ستارگان قطبی کافی است در وبسایت این پروژه به نامA Simple Response to an Elemental Message  مراجعه کنند و به این سوال پاسخ بدهند: اعمال و رفتارهای فعلی محیط زیستی ما چگونه بر آینده ما تاثیر خواهد گذاشت؟


این کار بر اساس همکاری میان این آژانس اروپایی، مرکز فناوری‌های نجومی انگلیس، دانشگاه ادینبرو، محققان دانشگاه جان هاپکینز و رصدخانه اروپای جنوبی صورت گرفته است.


تاریخ پایان ارسال پیام‌ها 16 سپتامبر سال میلادی جاری بوده و زمانیکه همه پیام‌های مردمی گردآوری شود، آژانس فضایی اروپا با استفاده از آنتن فضایی Cebreros که در شهر مادرید قرار دارد، این پیامها را به سمت ستاره قطبی در فاصله 434 سال نوری از زمین خواهد فرستاد.


دلیل پاسخ به این سوال مشخص و مشارکت دادن همه افراد از سراسر جهان در این بحث بزرگ، بررسی تاثیرات زندگی و تمدن مدرن ما بر آینده محیط زیست است.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :