موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88469 :کد

0

نتانیاهو به زودی به مصر سفر می کند

  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -نتانیاهو به زودی به مصر سفر می کند

روزنامه مصری «صوت الامه» در نسخه الکترونیک خود نوشت: اسکندریه در ماه آگوست آینده میزبان نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواهد بود و هدف از این سفر افتتاح معبد یهودیان در این شهر اعلام شده ولی منظور واقعی زمی

روزنامه مصری «صوت الامه» در نسخه الکترونیک خود نوشت: اسکندریه در ماه آگوست آینده میزبان نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواهد بود و هدف از این سفر افتتاح معبد یهودیان در این شهر اعلام شده ولی منظور واقعی زمینه سازی برای موافقت مصر برای اختصاص بخش هایی از سینا بعنوان موطنی جدید برای فلسطینیان است.

 

به گزارش تحلیل ایران این روزنامه در ادامه افزود: محمد 'سعد خیرالله' موسس 'جبهه مردمی برای مقابله با اخوانی کردن مصر ' و هماهنگ کننده کل'تجمع آزاد برای دموکراسی وصلح 'با اعلام این خبر بمبی خبری را منفجر کرد.


در ادامه این مطلب آمده است: محمد سعد خیرالله در گفت وگوی اختصاصی با روزنامه صوت الامه از جزئیات این سفر پرده برداشت و گفت: هدف اعلام شده این سفر شرکت نتانیاهو در مراسم افتتاح معبد یهودیان است که توسط دولت مصر بازسازی شده، هدف واقعی این سفر گرچه علنی نشده ولی منابع داخلی اسرائیل ازآن پرده برداشته اند.


وی ادامه داد: هدف واقعی سفر نتانیاهو به مصر هماهنگی بیشتر میان رژیم صهیونیستی برای مراحل بعدی همکاری و اعلام حمایت رسمی این رژیم از رهبری ژنرال السیسی است به این خاطر که رژیم صهیونیستی وی را از چهره های پیشرو در مدافع صلح می داند.


خیرالله ادامه داد: سفر نتانیاهو به اسکندریه از جمله ابزارهای مورد نظر این رژیم در راستای تلاش برای اقناع مصر و نظام سیاسی حاکم برقاهره به منظور ایده تشکیل یک کشور جایگزین برای فلسطینی ها با همکاری مصر است.


وی ادامه داد: نوعی توافق و اتفاق نظر در سطح بین المللی حاصل شده که برمبنای آن بخشی از سینای مصر نیز برای اسکان فلسطینی ها در نظر گرفته شود تابه این ترتیب رژیم صهیونیستی از این مشکل مزمن خلاص شود.


موسس 'جبهه مردمی برای مقابله با اخوانی کردن مصر' افزود: نتانیاهو در این سفر نشستی ویژه با چند تن از چهره های سیاسی و رسانه ای مصر خواهد داشت که با توجه به تاثیر بسیار این نشست بر روابط رژیم صهیونیستی و مصر، فهرست مدعوین دراین نشست به دقت درحال تدوین است.


محمد سعد خیرالله با بیان اینکه وی خود از هواداران صلح پایدار در سطح بین الملل است افزود: ولی با تعیین تکلیف جریان راست افراطی رژیم صهیونیستی برای مصر و اجرای منویات این رژیم برای سلطه خاورمیانه و تحقق رویای نیل تا فرات آنها مخالفم.


در پی سفر سامح شکری وزیر امورخارجه مصر به سرزمین های اشغالی و دیدار وی با نتانیاهو در ماه جاری میلادی، منابع رسانه ای اکنون از زمینه های برای دیدار نتانیاهو با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر تا پایان سال جاری میلادی خبر می دهند.


ناظران سیاسی این دیدار را گام بزرگی در راستای نزدیکی مصر با رژیم صهیونیستی می دانند.


این اخبار درحالی منتشر می شود که هفته پیش سفر انورعشقی ژنرال سعودی به سرزمین های اشغالی و دیدار با مقام های این رژیم و چندی پیش ازآن خبر دیدار نتانیاهو با سفیر مصر در تل آویو افکار عمومی جهان عرب را به خشم آورده بود.


نتانیاهو در این دیدار از تلاش های جاری برای پیوستن کشورهای عربی دیگر به جریان تلاش برای صلح با اسرائیل تقدیر کرده بود.


در اسفندماه سال گذشته با رأی نمایندگان مصری عضویت توفیق عکاشه یکی از نمایندگان پارلمان این کشور، به اتهام نرمش در برابر اسرائیل در پارلمان مصر لغو شد.


عکاشه که یکی از جنجالی ترین چهره های سیاسی و رسانه ای مصر با سفیر اسرائیل در منزل شخصی خود در قاهره دیدار کرده بود که همین مسأله برای او دردسرساز شد. نمایندگان از حضور او در پارلمان جلوگیری کردند و یکی از نمایندگان مصری نیز باپرتاب کفش به سوی او اعتراض خود را به این اقدام وی نشان داد.


روزنامه صوت الامه همچنین در خبر تکمیلی به نقل از یک منبع بلندپایه دیپلماتیک اضافه کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نامه رسمی برای دیدار با برخی مقام های مصری داده ولی هنوز مصری ها پاسخ رسمی به آن نداده اند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :