موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8848 :کد

0

سی امین سناتور آمریکا به جمع مدافعان برجام پیوست

  شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۶
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -سی امین سناتور آمریکا به جمع مدافعان برجام پیوست

یکی دیگر از سناتورهای آمریکا با اعلام حمایت از برجام به صف حامیان توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱&#۴۳;۵ پیوست.

یکی دیگر از سناتورهای آمریکا با اعلام حمایت از برجام به صف حامیان توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ پیوست.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از آسوشیتدپرس، سنانور «تام کرپر» از ایالت «دلور» با انتشار پیامی اعلام کرد: «این توافق خوبی برای آمریکا و متحد این کشور از جمله اسرائیل است و البته این توافق از جایگزین و بدیل ممکن یعنی جنگ احتمالی با ایران جلوگیری می‌کند».

دموکرات‌ها در سنای آمریکا نیازمند ۴۱ رای هستند تا مانع رد این توافق در سنا شوند. به عبارت دیگر در صورت رسیدن آرای موافق به ۴۱ رای، دیگر باراک اوباما نیازی به استفاده از حق وتوی خود برای تصویب این توافق ندارد.

در صورت رد توافق هسته‌ای در سنا و مجلس نمایندگان و وتوی این اقدام کنگره توسط باراک اوباما، آن زمان رییس جمهوری آمریکا نیازمند حمایت ۳۴ سناتور است تا وتوی وی پابرجا بماند.

گزارش‌ها حاکی است که مجلس نمایندگان و سنای آمریکا تا ۲۶ شهریور ( ۱۷ سپتامبر) فرصت دارد تا توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی را رد یا تایید کند.

جمهوری‌خواهان که اکثریت سنا و مجلس نمایندگان را در اختیار دارند به شدت با توافق هسته‌ای با ایران مخالفند و اعلام کرده‌اند این توافق را رد خواهند کرد. این در حالی است که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، هشدار داده که مخالفت کنگره با توافق را وتو خواهد کرد.

در تازه‌ترین واکنش مقام‌های دولت اوباما به مخالفت جمهوریخواهان، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه هشدار داد که در صورت رد توافق هسته‌ای با ایران توسط کنگره، ایالات متحده «در جهان منزوی خواهد شد و نفوذش نیز کاهش خواهد یافت».

پاور هشدار داد که رای منفی کنگره به این توافق، کار دولت آمریکا را برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران دشوار خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :