موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/88518 :کد

گرانی شکر نتیجه سوء مدیریت

احمدرضا صباغی

  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۹
تعداد بازدید : ۴۸۱   
 تحلیل ایران -گرانی شکر نتیجه سوء مدیریت

موضوع مهمی که در بحث گران شدن شکر در کشور مطرح است سوء مدیریت در کنترل قیمت این محصول قندی است که این سوء مدیریت افزایش ناگهانی قیمت شکر در کشور را رقم زده است.

موضوع مهمی که در بحث گران شدن شکر در کشور مطرح است سوء مدیریت در کنترل قیمت این محصول قندی است که این سوء مدیریت افزایش ناگهانی قیمت شکر در کشور را رقم زده است.

یکی از مهم ترین اتفاق های چند روز گذشته گران شدن بدون علت شکر است.در واقع اگر دولت به صورت کنترل شده شکر را گران کند این گرانی می تواند مزایایی همچون کمتر استفاده کردن شکر توسط اقشار مختلف جامعه را در پی داشته باشد که وقوع این اتفاق در کاهش  بروز بیماری های قندی رایج در بین مردم موثر است.


در حقیقت موضوع مهمی که در بحث گران شدن شکر در کشور مطرح است سوء مدیریت در کنترل قیمت این محصول قندی است که این سوء مدیریت افزایش ناگهانی قیمت شکر در کشور را رقم زده است.از سوی دیگر نباید از مافیای شکر در کشور هم غافل شد به طوری که عده ای دلال وسودجو بدون توجه به مردم برای کسب سودهای کلان در کشور روشی را اتخاذ می کنند که نتیجه آن گران شدن شکر در کشور است.


از طرف دیگر نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که مصرف شکر در کشور ما روندی صعودی را طی چند سال اخیر به خود دیده است که وقوع این اتفاق قطعا بر روی سلامتی اقشار مختلف جامعه و نسل های آینده موثر خواهد بود.


بنابراین موضوع  گران شدن شکر در کشور اگر به صورت کنترل شده از سوی دولت باشد می توان آن را یک گام دولت به منظور حفظ سلامتی جامعه ومردمانش دانست ولی متاسفانه  این موضوع نتیجه سوء مدیریت در کنترل قیمت این محصول قندی است که وقوع این اتفاق موجب به جیب زدن سودهای کلان توسط دلالان می شود

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :