موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88547 :کد

0

حضور مسلمانان در کلیساهای فرانسه برای ابراز همبستگی

  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -حضور مسلمانان در کلیساهای فرانسه برای ابراز همبستگی

مسلمانان در عشای ربانی کاتولیک‌ها در کلیساهای سراسر فرانسه به نشانه همبستگی و عزاداری برای کشیش سالخورده‌ای که در تازه‌ترین سری حملات تروریستی داعش به صورتی وحشیانه کشته شدند، شرکت کردند.

مسلمانان در عشای ربانی کاتولیک‌ها در کلیساهای سراسر فرانسه به نشانه همبستگی و عزاداری برای کشیش سالخورده‌ای که در تازه‌ترین سری حملات تروریستی داعش به صورتی وحشیانه کشته شدند، شرکت کردند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در کلیسای جامع گوتیک شهر روآن بیش از 100 مسلمان در بین 2000 فرد گرد آمده در این کلیسا حاضر شدند. این شهر در نزدیکی شهر نورماندی قرار دارد؛ جایی که دو جوان افراطی گلوی کشیش 85 ساله را بریدند.

 

دومینیک لبران، اسقف اعظم روآن خطاب به مسلمانان حاضر گفت: از طرف تمامی مسیحیان از شما تشکر می‌کنم. با این کار ثابت می‌کنید که با هرگونه مرگ و خشونت به اسم خدا مخالفید.

 

تعداد  اندکی افسر پلیس و سرباز در مقابل این کلیسا ایستاده بودند اما هیچ بازرسی انجام ندادند. آن‌ها تنها قصد داشتند تا با حضورشان به مردم وحشت زده و عصبی پس از این حمله اطمینان خاطر دهند.

 

در شهر نیس نیز که 14 ژوئیه یک تروریست سوار بر کامیون به مردم حمله کرد و جان 84 تن را گرفت، عثمان عیساوی، امام محلی این شهر رهبری هیاتی از مسلمانان را در یکی از عشاهای ربانی کاتولیک‌ها برعهده داشت.

 

وی گفت: متحد بودن پاسخی است که به این اقدامات وحشیانه می‌توان داد.

کلیسای نوتردام در شهر بوردو نیز از یک هیات مسلمانان به رهبری طارق اوبرو، امام جامع این شهر استقبال کرد.

 

کشیش ژان روئه گفت: این رویدادی است که در آن نشان می‌دهیم اسلام را با افراط گرایی و مسلمانان را با تروریست‌ یکی نمی‌دانیم.

 

این اقدام مسلمانان به درخواست شورای مسلمانان فرانسه برای نشان دادن اتحادیه و غم‌خواری در خصوص قتل کشیش 85 ساله صورت گرفت.

 

خانمی که با داشتن حجاب در کلیسا حضور داشت، گفت: من مسلمان هستم و به اینجا آمده‌ام تا در غم شما شریک شوم و به شما بگویم که ما خواهر و برادر هستیم.

 

در کلیساهای سن لژه شهر لنس نیز حدود 30 مسلمان در عشای ربانی حضور یافتند و تی‌شرتهایی به تن داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: "تروریسم دین یا هویت ندارد".

 

کشیش اوبر رونار گفت: ما تنها نیستیم. برادران مسلمانمان نیز در اینجا هستند.


 منبع : ایسنا 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :