موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/88557 :کد

0

نجات ۷ ملوان ایرانی در اقیانوس هند توسط ناوگروه نداجا

  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -نجات ۷ ملوان ایرانی در اقیانوس هند توسط ناوگروه نداجا

ناوگروه ۴۲ نیروی دریایی ارتش روز گذشته یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند نجات داد.

ناوگروه ۴۲ نیروی دریایی ارتش روز گذشته یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند نجات داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند خبر داد و گفت: ناوگروه‌های رزمی این نیرو در زمان انجام ماموریت علاوه بر بحث حمایت و اسکورت کشتی‌های نفتکش و تجاری کشورمان، یکی از ماموریت‌هایی که به آن‌ها ابلاغ شده است کنترل شناورهای عبوری در آبراه‌ها است.


وی افزود: درهمین راستا ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش روز گذشته پس از مواجهه با یک فروند لنچ صیادی کشورمان با هفت ملوان که در اقیانوس هند بیش از دو هفته سرگردان بودند، آنها را نجات داد.


دریادار دوم موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به وارد آمدن آسیب جدی به سیستم رانش لنچ، تا زمانی که صاحب آن نسبت به اعزام شناور جدید اقدام کند، به منظور جلوگیری از هجوم دزدان دریایی و سرگردانی دوباره، توسط ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند یدک شده و سرنشینان آن تحت مراقبت نیروی دریایی ارتش خواهند بود.


ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی رزمی تنب اواخر تیرماه به آب های آزاد و بین المللی اعزام شده است.

 
 
منبع : خبرگزاری تسنیم 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :