موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی افسردگی

a/88662 :کد

0

افسردگی شایع ترین عارضه قیافه‌های عملی

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -افسردگی شایع ترین عارضه قیافه‌های عملی

آمار روزافزون افرادی که به خیل قیافه عملی‌ها پیوسته و می‌پیوندند آنقدر بالا رفته که گاهی برای تشخیص عملی بودن یا نبودن اعضای صورت یک فرد دچار شک می شویم.

آمار روزافزون افرادی که به خیل قیافه عملی‌ها پیوسته و می‌پیوندند آنقدر بالا رفته که گاهی برای تشخیص عملی بودن یا نبودن اعضای صورت یک فرد دچار شک می شویم.

 

به گزارش تحلیل ایران شاید افرادی كه نمی توانند از درون عرض اندام كنند و یا تبلیغات بر روی آنها بسیار تاثیرگذار است و تبدیل به عاملی برای تجارت دلالان این حوزه شدهاند چنان غرق در تزریق بوتاكس و گذاشتن گونه و انواع و اقسام این قبیل موارد شده اند كه معمولا مجبور به تكرار چندباره آن طی یك سال می شوند.


نشستن نشانه های پیری بر چهره افراد از سنین میانسالی به بعد و پذیرفتن ورود به این سنین و چهره مربوط به سن و سالهای بالا نیز از دیگر دلایل بالارفتن تقاضا برای بوتاكس و تزریق ژل است كه كنترل آن نیاز به آرامش دارد.


كمبود اعتماد به نفس، اضطراب و استرس نیز در برخی باعث می شود كه آنها از بوتاكس، گذاشتن گونه و مواردی از این قبیل تنها به عنوان مسكن و تسكین دهنده استفاده كنند.


علاوه بر مباحث روانشناختی اگرچه انجام اصولی این خدمات مورد تائید است اما استفاده برخی از پزشكان از داروهای قاچاق و عدم گذراندن دورههای مربوطه میتواند عوارض جبرانناپذیری به همراه داشته باشد كه جدی گرفتن آن از سوی متقاضیان حائز اهمیت است.


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این خصوص می گوید: به طور كلی مواد بوتاكس حاوی مهلك ترین سم شناخته شده است اما مقادیر بسیار كم آن برای فلج كردن عضلات استفاده می شود.


نیك نهاد با بیان اینكه استفاده دارویی از این مواد برای برطرف كردن انحراف چشم از قبل وجود داشته، می افزاید: طی سال های اخیر از بوتاكس برای برطرف كردن چروك های پوست استفاده میشود به طوری كه با تزریق مواد آن، عضلات زیر پوست فلج می شود و 5 تا 6 ماه تاثیر دارد و پس از آن دوباره به حالت اولیه برمی گردد.


وی ادامه می دهد: دارویی كه برای بوتاكس استفاده می شود باید استاندارد باشد و تنها باید از منابع مورد تائید وزارت بهداشت تهیه شود. وجود داروی بوتاكس در مطب پزشك خلاف قانون است و حتی برای مصارف زیبایی نیز باید توسط بیمار و از منابع تائیدشده تهیه شود. مردم در صورت مشاهده موارد خلاف قانون در این خصوص می توانند مورد را طی تماس با شماره 1490 به ما اطلاع دهند.


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شیراز می گوید: در مواردی در استان مشاهده كردیم كه پزشك داروی بوتاكس را در مطب داشته كه پس از بازرسی متوجه قاچاق بودن آن شدیم و در همین خصوص پزشك به تعزیرات معرفی گردید.


نیك نهاد می افزاید: توجه افراد به وجود برچسب اصالت وزارت بهداشت برروی این مواد و ارسال كد به شماره نوشته شده برروی محصول و دریافت جواب مبنی بر داشتن اصالت ضروری است.


وی می گوید: اگرچه انجام بوتاكس توسط افراد متخصص و با داروهای معتبر مورد تائید است اما استفاده بیش از حد از آن، اثرات معكوس میگذارد و حتی چین و چروك را بیشتر می كند.


نیك نهاد، انجام بوتاكس را تنها توسط پزشكانی كه دوره دیده و در این خصوص مجوز دارند امكان پذیر می داند و می افزاید: دُز دارو و محل های تزریق در خصوص بوتاكس بسیار اهمیت دارد و تخصصی است و مردم نباید به افراد فاقد مجوز مراجعه كنند.


آنهایی که جراحی زیبایی می‌کنند

یک روانشناس و مشاور خانواده نیز با اشاره به افزایش تعداد مراجعه كنندگانی كه پس از بازگشت چین و چروك ها افسرده شده و به مشاور مراجعه می كنند، می گوید: تبلیغاتی كه توسط شبكه های اجتماعی در این خصوص انجام می گیرد آمار متقاضیان را دو چندان و حتی چند برابر كرده است.


كاظم احمدیان می افزاید: افراد ضعیف و تحریك پذیر بسیار سریع تحت تاثیر این تبلیغات قرار گرفته و درپی آن واكنش نشان می دهند. به نظر میرسد افرادی كه نمی توانند از درون عرض اندام كنند اقدام به جلب توجه ظاهری و به عبارتی تغییر در قیافه خود می كنند و این اعمال زیبایی نه یك مسئله پزشكی بلكه تجاری است.


وی یادآور می شود: كمبود اعتماد به نفس، اضطراب و استرس نیز از دیگر دلایل درخواست اعمال زیبایی و از جمله بوتاكس است و برخی افراد از آن به عنوان مسكن استفاده می كنند.


این مشاور خانواده میگوید: برخی مواقع افراد با خرید گوشی موبایل، بوتاكس و یا خرید لباسهای جورواجور خارج از عرف و حتی با قلیان كشیدن میخواهند استرس و اضطرابهای شخصیتی را تسكین دهند و به عبارتی خلاءهای درونی را رفع كنند.


احمدیان می افزاید: بالارفتن سن درصد بالایی از افراد را نگران می كند و متاسفانه ما برای رفع این نگرانی و آموزشهای مربوطه، مطلوب عمل نكرده ایم و بسیاری از افراد سالمند و میانسال همیشه در حسرت جوانی می مانند كه این احساس باید در كلاس های مشاوره به نحو مطلوبی رفع شود.


وی می گوید: افراد باید بیاموزند كه در هر سنی می توانند از زندگی لذت ببرند اما فكر و رفتار كلیشه ای در این خصوص باعث ایجاد تفكر تونلی می شود به طوری كه افراد تنها در یك مسیر فكر میكنند و نمی توانند به جنبه های گسترده موضوع بپردازند.


این روانشناس یادآور می شود: از دیدگاه جامعه شناسانه نیز وقتی چیزی هنجار میشود و به عبارتی ترویج یافته و به عنوان اپیدمی و مد پذیرفته می شود مردم تصور می كنند اگر آن را انجام ندهند از دیگران عقب هستند.


احمدیان می گوید: شایع ترین عارضه تزریق بوتاكس، گذاشتن گونه و مواردی از این قبیل، افسردگی است چرا كه این افراد فكر می كنند با اعمال یادشده می توانند تغییر كنند اما پس از مدتی می بینند كه پول و وقت خود را باخته اند.منبع: خبر آنلاین

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :