موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/88670 :کد

0

برنامه ایجاد ۱۹ منطقه جدید آزاد و ویژه کورکورانه است

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -برنامه ایجاد ۱۹ منطقه جدید آزاد و ویژه کورکورانه است

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند با تاکید بر این‌که دولت باید عارضه‌یابی مناطق آزاد کنونی را قبل از ارائه لایحه ایجاد مناطق جدید انجام می‌داد، گفت:آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناس

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند با تاکید بر این‌که دولت باید عارضه‌یابی مناطق آزاد کنونی را قبل از ارائه لایحه ایجاد مناطق جدید انجام می‌داد، گفت:آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناسی یک اقدام کورکورانه است.

 

به گزارش تحلیل ایران جواد معصومی با اشاره به موضوع ایجاد 19 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد:‌ قبل از این کار باید یک عارضه‌یابی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می‌شد و عملکرد این مناطق طی بیست و چند سال اخیر مورد ارزیابی قرار می‌گرفت.


وی تصریح کرد:‌ باید مشخص شود طی این مدت چقدر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هزینه شده و چقدر برای کشور فایده داشته است.


وی با اشاره به ضررورت استفاده از تجربیات جهانی در این مقوله بیان کرد:‌متاسفانه ما حاضر نیستیم درباره یک مسئله به این مهمی حرف گوش کنیم یا مثلا 6 ماه در رابطه با آن مطالعه داشته باشیم.


وی ادامه داد: ایجاد مناطق آزاد و اقتصادی جدید به خودی خود نه خوب است و نه بد. ولی آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناسی یک اقدام کورکورانه است.


مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند یادآور شد: هیچکس نمی‌داند معافیتهای مالیاتی 20 ساله در مناطق آزاد برای چیست، ایجاد این مناطق برای کسب درآمد اقتصاد کشور است نه این‌که چهار خودرو لوکس وارد شده و جولان بدهند.منبع:خبرگزاری تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :