موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88699 :کد

0

کلینتون از ترامپ پیشی گرفت

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۳
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -کلینتون از ترامپ پیشی گرفت

کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در جدیدترین نظرسنجی‌ها موفق شد با اختلاف ۷ درصد از رقیب جمهوریخواه خود پیشی بگیرد.

 

کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در جدیدترین نظرسنجی‌ها موفق شد با اختلاف 7 درصد از رقیب جمهوریخواه خود پیشی بگیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در نظرسنجی جدیدی که بامداد سه‌شنبه منتشر شد، «هیلاری کلینتون» کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، با اختلاف 7 درصد از «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواه خود بالاتر قرار گرفته است.بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، نتایج این نظرسنجی که توسط شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» انجام شده از این امر حکایت دارد که کلینتون 46 درصد آراء و ترامپ 39 درصد آراء شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی را از آن خود کرده‌اند.بر اساس بررسی انجام شده، یکی از بزرگترین مشکلات کلینتون یعنی دیدگاه منفی مردم آمریکا در خصوص وی همچنان باقی مانده است اما این دیدگاه منفی پس از گردهمایی حزب دموکرات و سخنرانی اخیر وی، اندکی بهبود یافته است.

 

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد، 50 درصد از رأی‌دهندگان دیدگاه منفی در خصوص کلینتون دارند و در مقابل تنها 36 نفر به اون دید مثبتی دارند. تعداد افراد با دیدگاه منفی درباره کلینتون در مقایسه با نظرسنجی قبلی 6 درصد کاهش داشته و تعداد افراد با دیدگاه مثبت نیز 5 درصد افزایش داشته است.در مقابل، سی و یک درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی دیدگاه مثبتی به ترامپ دارند و دید 52 درصد نسبت به او منفی است.این نظرسنجی در تاریخ 29 تا 31 جولای میان هزار و 393 فرد بزرگسال و با ضریب خطای سه درصد انجام شده است.

 

فارس نوشت: «هیلاری کلینتون» کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است 8 نوامبر سال جاری میلادی برگزار شود، در نظرسنجی پیشین که توسط مرکز افکارسنجی رویترز/ایپسوس انجام گرفته بود موفق شده بود با اختلاف 6 درصد از «دونالد ترامپ» رقیب جمهوریخواه خود پیشی بگیرد. این نظرسنجی نیز از تاریخ 25 تا 29 ماه جولای در میان هزار و 43 نفر از رأی‌دهندگان احتمالی به صورت آنلاین با ضریب احتمال خطای 4 درصد برگزار شد

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :