موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی

a/88708 :کد

0

ورود و خروج اتباع خارجی به کشورمان چگونه کنترل می شود؟

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۶
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -ورود و خروج اتباع خارجی به کشورمان چگونه کنترل می شود؟

موضوع سفر اتباع خارجی به داخل کشور تابع یک مکانیزم است و بر اساس قوانین حاکم بر ورود و خروج اتباع صورت می گیرد.

 

رئیس کمیته دفاعی مجلس دهم گفت: موضوع سفر اتباع خارجی به داخل کشور تابع یک مکانیزم است و بر اساس قوانین حاکم بر ورود و خروج اتباع صورت می گیرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، اردشیر نوریان رئیس کمیته دفاعی مجلس دهم در  گفت و گو با میزان، پیرامون ورود برخی ازا فراد مسئله دار به کشورمان و اینکه آیا سیستم فیلتر ورود افراد خارجی به داخل کشور وجود دارد، اظهار کرد: موضوع سفر اتباع خارجی به داخل کشور تابع یک مکانیزم است و بر اساس قوانین حاکم بر ورود و خروج اتباع صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه قوانین حاکم بر ورود و خروج اتباع در جمهوری اسلامی ا یران مورد نظارت و کنترل است، تاکید کرد: دستگاه های امنیتی ما دراین حوزه مانند وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی کنترل لازم را درباره نظارت بر ورود اتباع خارجی به کشورمان دارند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس دهم تاکید کرد: با توجه به قانون موجود در جمهوری اسلامی ایران نمی توانند بدون داشتن روادید اجازه ورود به ایران را از مسیرهای رسمی مثل فرودگاه ها و مرزهای زمینی و هوایی ندارند واین موضوع جزو اصول کشورما است و نظارت کامل بر آن نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بگویم در برخی از موارد ممکن است افرادی که با اجازه مقامات ذیربط و سیر مراحل اخذ روادید به ایران سفر می کنند مورد سوال باشند و در سفر آنها ابهامی وجود داشته باشد که طبیعتا این گونه موارد به صورت مصداقی از سوی مراجع ذیربط ما مورد بررسی قرار می گیرد و آنها باید پاسخهای لازم را در این باره ارائه دهند.

نوریان با بیان اینکه سیستم شفافی در راستای نظارت بر ورود خارجیان به  ایران و جود دارد، خاطر نشان کرد: البته در بعضی موارد افراد و اتباع خارجی در قبال توریست و خبرنگار وارد کشورمان می شوند که ممکن است هدف دیگری را داشته باشند از این رو بدون شک نظارت بر گروه های گردشگری امری واجب و ضروری است که باید از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما در نظر گرفته شود.

وی افزود: حضور اتباع خارجی درقالب توریست و خبرنگار نوعی از روش جاسوسی از سوی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی است که به منظور ورود و خروج ایمن از آن استفاده می شود که در مواردی تشخیص این گونه افراد و فعالیتهایشان سخت است از این رو دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید دامنه اشراف خود را گسترش دهند تا بتوانند افراد مسئله دار را از سیل عظیم کسانی که در قالب گردشگر و یا توریست به کشورمان وارد شده اند شناسایی کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :