a/88786 :کد

0

پرداخت بدهی‌های نفتی ایتالیا به ایران آغاز شد

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -پرداخت بدهی‌های نفتی ایتالیا به ایران آغاز شد

مدیرعامل پالایشگاه ساراسِ ایتالیا می‌گوید این شرکت ۱۰۰ میلیون یورو از بدهی حدود ۳۵۰ میلیون یورویی خود را به ایران پرداخت کرده است.

مدیرعامل پالایشگاه ساراسِ ایتالیا می‌گوید این شرکت 100 میلیون یورو از بدهی حدود 350 میلیون یورویی خود را به ایران پرداخت کرده است.


خبرگزاری رویترز به نقل از داریو اسکافاردی، مدیرعامل شرکت ساراس، اعلام کرد یکصد میلیون یورو، معادل 112 میلیون دلار از بدهی‌‎های این شرکت که به خرید نفت خام از ایران پیش از اعمال تحریم‌های نفتی علیه تهران در سال 2012 مربوط است، پرداخت شده است.


به گفتۀ اسکافاردی، اولین قسط از این بدهی طی سه ماهۀ اول سال جاری میلادی به مبلغ 50 میلیون یورو به ایران تحویل و 50 میلیون یوروی دیگر نیز در ماه ژوئیه (اواخر تیر/اوایل مرداد) پرداخت شد.


وی افزود پرداخت کامل این بدهی به صورت تدریجی صورت خواهد گرفت.

به گزارش تحلیل ایران , شرکت ساراس که بخشی از سهام آن به شرکت روسنفت، غول نفتی روسیه، تعلق دارد، پیش از اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران، از خریداران عمدۀ نفت خام از ایران بود.


اوایل سال جاریِ میلادی، اسکافاردی اعلام کرد این شرکت، قراردادِ دریافتِ نفتِ خامِ خود را با شرکتِ ملیِ نفتِ ایران تمدید کرده است، اما هنوز موانعی برای پرداخت بانکیِ این قرارداد وجود دارد.


وی گفت: «ما اولین محمولۀ نفت خام را در ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) دریافت کردیم ... فرصت‌های قابل‌توجهی در این منطقه در آینده وجود خواهد داشت.»


در پی توافق ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل امریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و آلمان در تاریخ 23 تیر ماه 1394 در وینِ اتریش بر سر برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام)، اعلام شد تحریم‌های ضد ایرانی در تاریخ 27 دی ماه 1394 با اجرایی شدن برجام لغو می‎شود.


با وجود اعلام لغو تحریم‌ها، هراس بانک‌های بزرگ از نقض سایر تحریم‌های ضدایرانیِ امریکا همچنان برقراری روابط اقتصادی را با مانع مواجه کرده است. مقام‌های ایرانی بارها اعلام کرده‌اند با توجه به لغو تحریم‌ها، ایران از افزایش همکاری و سرمایه گذاری دیگر کشورها استقبال می‌کند، اما هراس از مجازات امریکا، شرکت‌های غربی را از اقدام جدی بازداشته است.


منبع : پرس تی وی فارسی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :