موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88818 :کد

0

ازاسرائیل برای میانجی‌گری حل بحران سدالنهضه درخواست نکردیم

  ﺳﻪشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -ازاسرائیل برای میانجی‌گری حل بحران سدالنهضه درخواست نکردیم

وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که از رژیم صهیونیستی برای حل بحران سد النهضه که اتیوپی در حال احداث آن بر روی رود نیل است، درخواست نکرده است.

وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که از رژیم صهیونیستی برای حل بحران سد النهضه که اتیوپی در حال احداث آن بر روی رود نیل است، درخواست نکرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه المصری الیوم، احمد ابوزید سخنگوی وزارت خارجه مصر در بیانیه ای اعلام کرد که اخبار مربوط به درخواست از اسرائیل جهت میانجی گری در پرونده سد النهضه صحت ندارد.

 

وی افزود که گفت وگوهای سامح شکری وزیر خارجه مصر در سفر اخیرش به سرزمین اشغالی و دیدار با مسئولان صهیونیست، حول محور پیدا کردن راهکاری برای حل قضیه فلسطین و برخی پرونده های سیاسی مرتبط با روابط دوجانبه بوده است.

 

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگوی تلفنی با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا گفت که طرح عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر را به طرح فرانسه ترجیح می دهد.

 

کری در این تماس تلفنی نتانیاهو را در جریان نتایج دیدارش با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پاریس قرار داد.

 

نتانیاهو نیز گفت که السیسی به پیشبرد روند صلح تمایل دارد و از دیدگاه ما این امر مثبت است.

السیسی در ماه می گذشته از طرح خود برای پیشبرد روند سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

نتانیاهو درباره طرح فرانسه همچنین گفت: به عقیده من مشارکت دادن کشورهایی که از منطقه فاصله دارند، در روند سازش بی فایده است بلکه بایستی کشورهای منطقه در این امر مشارکت داشته باشند و من به روند صلحی تمایل دارم که طی آن کشورهای منطقه برای پیشبرد روند عادی سازی روابط با اسرائیل و مذاکرات بین اسرائیل و فلسطینیان اقدام کنند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :