موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/88856 :کد

0

لیبی در اعتراض به حملات هوایی احضارسفیر آمریکا را خواستار شد

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۱
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -لیبی در اعتراض به حملات هوایی احضارسفیر آمریکا را خواستار شد

پارلمان لیبی در اعتراض به حملات هوایی آمریکا به شهر «سرت» به بهانه مقابله با داعش، روز سه شنبه سفیر این کشور را احضار کرد.

پارلمان لیبی در اعتراض به حملات هوایی آمریکا به شهر «سرت» به بهانه مقابله با داعش، روز سه شنبه سفیر این کشور را احضار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، کمیته دفاع و امنیت ملی مجلس نمایندگان لیبی با احضار سفیر آمریکا از وی خواسته است در باره موارد نقض حریم هوایی لیبی توسط نیروی هوایی آمریکا که بدون هماهنگی با دستگاه های ذیربط این کشور صورت گرفته است، توضیح دهد.


این کمیته روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اقدام آمریکا را محکوم و آن را مغایر با ادعای آن کشور برای مقابله با تروریسم ارزیابی کرد.


در این بیانیه همچنین تاکید شده است که آمریکا با این موضوع برخورد دوگانه داشته و با مسئله سیاسی برخورد می کند.


این بیانیه می افزاید آمریکا در انجام این حملات بدون هماهنگی قبلی با طرف های قانونی و ارتش لیبی اقدام کرده است.


رسانه ها به نقل از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کردند که ارتش این کشور روز دوشنبه اهداف گروه تروریستی داعش را در شهر سرت لیبی، هدف حملات هوایی قرار داده است.


بیانیه پنتاگون می افزاید: این حملات به درخواست دولت وحدت ملی لیبی و با تایید باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و در پی توصیه اشتون کارتر وزیر دفاع و ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، صورت گرفت.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :