موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/88862 :کد

0

پروژه درمان هوشمند بیماری ها توسط گوگل آغاز شد

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -پروژه درمان هوشمند بیماری ها توسط گوگل آغاز شد

بسیاری از افراد وجود دارند که برای کنترل بیماری شان، روزانه داروهایی را مصرف می کنند.

سیاری از افراد وجود دارند که برای کنترل بیماری شان، روزانه داروهایی را مصرف می کنند. این بیماری چه آرتروز باشد و چه آسم و یا هر بیماری دیگر، داروهایی که این بیماران مصرف می کنند عمدتا به صورت قرص و یا تزریقی است. با این حال، به نظر می رسد آینده ای که پیش روی داروها وجود دارد، شکل های تازه ای را برای رساندن آنها به بدن در نظر دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران  یکی از داغ ترین موضوعات در این حوزه، داروهایی است که می توان آنها را در زیر پوست انسان ها کار گذاشت.


در همین راستا، امروز خبر رسیده که شرکت گوگل نیز قصد ورود به صنعت داروسازی را دارد. شرکت آلفابت که به عنوان شرکت مادر گوگل شناخته می شود اعلام کرده یکی از زیرمجموعه هایش با نام Verily قصد همکاری با شرکت داروسازی GSK را دارد.


قرار است این دو شرکت با همکاری یکدیگر، شرکت تازه ای را با نام Galvani Bioelectrics تاسیس کنند. هدف این شرکت تولید داروهای بیو الکتریک خواهد بود.


در بخشی از بیانیه مطبوعاتی که شرکت GSK منتشر کرده آمده:

داروهای بیوالکتریک حوزه ای نوظهور در عرصه پزشکی است که هدف از آن درمان بسیاری از بیماری های مزمن با استفاده از دستگاه های بسیار کوچک و قابل کار گذاری در بدن است. این دستگاه ها می توانند سیگنال هایی را که به عصب های مختلف در بدن ارسال می شوند، از جمله پیام های عصبی نامنظمی که در پی بسیاری از بیماری ها ایجاد می شوند، تغییر دهند.

 

قرار است 55 درصد از سهام این شرکت تازه تاسیس در اختیار شرکت GSK باشد و 45 درصد باقی مانده نیز به Verily تعلق خواهد داشت. مبلغ سرمایه گذاری در این پروژه طی هفت سال، 540 میلیون پوند خواهد بود.


این نخستین باری نیست که گوگل پا به عرصه سلامت و پزشکی گذاشته است. این شرکت پیش از این نیز در پروژه ای مشارکت کرده بود که هدف از آن ساخت لنزهای چشمی بود که توانایی سنجیدن میزان گلوکز در بدن افراد را دارا بود.


اگرچه این پروژه ها هنوز نوپا هستند، اما تردیدی نیست که طی سال های آینده با تحولاتی چشمگیر در حوزه سلامت و ارتباط هرچه بیشتر فناوری با صنعت داروسازی روبرو خواهیم شد.

 

منبع:تابناک

                               

سلامت     پزشکی     درمان     گوگل     پزشکی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :