موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/88909 :کد

0

وجود بی عدالتی در لایحه کاهش ساعت کاری زنان

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -وجود بی عدالتی در لایحه کاهش ساعت کاری زنان

در لایحه کاهش ساعت کاری بانوان، زنان شاغل در بخش خصوصی مشمول این قانون نمی شوند.

 


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه کاهش ساعت کاری بانوان، زنان شاغل در بخش خصوصی مشمول این قانون نمی شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، شکور پورحسین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: در لایحه کاهش ساعت کاری بانوان، زنان شاغل در بخش خصوصی مشمول این قانون نمی شوند، بنابراین استثناء قائل شدن برای برخی افراد، بی عدالتی محض است. در حال حاضر، شورای نگهبان با ایراد از مستثنی بودن بانوان شاغل شرایط خاص درلایحه کاهش ساعت کاری معتقد است که زنان شاغل در بخش خصوصی نیز همانند دولتی ها نباید با شرط سابقه مشمول این قانون شوند.

پورحسین با اشاره به اینکه در اجرای این لایحه نباید شاغلان بخش خصوصی از دولتی جدا شوند، تاکید کرد: با تصویب این لایحه و به قانون درآمدن آن، قطعا زنان شاغل دارای شرایط خاص دچار سرخوردگی ناشی از بی عدالتی می شوند، این درحالی است که آنان نیز مانند شاغلان دولتی با مشکل مشابه رو به رو بوده و نیازمند به حمایت جدی هستند. برای اجرای عدالت بهتر است، بودجه سنواتی بخش خصوصی این لایحه از سوی دولت تامین و برای تایید شورای نگهبان و رفع ایراد، شرط سابقه حذف شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :